Okunma

Kaliforniya’da Sabotaj Skandalı


12 Nisan 2009 Pazar 08:56
Kaliforniya’da Sabotaj Skandalı

Güney Kaliforniya’da gerçekleşen olayda her biri 50 ila 400 arasında kablo demeti içeren toplam 10 ana fiber optik kablosu sabotaja maruz kaldı. Bu sabotaj sonrasında birçok kullanıcının internet bağlantısı, bankaların ATM’leri, sabit ve mobil telefonlar geçici bir süre hizmet veremedi. Kimin tarafından yapıldığı henüz belirlenemeyen olayın birçok kişinin bir araya gelip düzenlediği düşünüyor. Çünkü kesilen kabloların bazıları farklı bölgelerde aynı zamanda kesilmiş.

Oldukça sıkı korunan bu altyapı tesislerine bu kadar kolay müdahalede bulunulması ise işin ilgin bölümü. Olaylar süresinde sabotajı gerçekleştiren kişileri ne gören ne de duyan olmamış. Bu arada bazı TV’lerin yaptıkları haber göre AT&T ile sözleşmesi biten Amerika Haberleşme İşçileri sendikası üyelerinin bu sabotajların arkasında olabileceği düşünüyor.

:: Sizin internetinizi böyle kesseler ne yaparsınız?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kaliforniya’da Sabotaj Skandalı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaliforniya’da Sabotaj Skandalı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaliforniya’da Sabotaj Skandalı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "