İnsan sağlığını manipüle eden korkunç virüs!


04 Nisan 2019 Perşembe 14:45
İnsan sağlığını manipüle eden korkunç virüs!

İsrail Ben-Gurion Üniversitesi Siber Güvenlik Araştırma Merkezi’nde bilgisayar virüslerinin insan sağlığına etkisini kanıtlayabilmek için kötü amaçlı bir yazılım oluşturuldu. Bu kötü amaçlı yazılımın hedefinde hastalıkları manipüle etmek var.

Araştırmacılar bir devlet başkanı, üst düzey şirket yöneticisi veya politikacıyı ciddi bir hastalığa yakalandıkları konusunda inandırmanın veya var olan bir hastalığı yokmuş gibi göstermenin mümkün olabildiğini kanıtlamak istedi.

Kanseri manipüle ederek doktorları kandırdılar!

70’e yakın BT (Bilgisayarlı Tomografi) akciğer taraması geliştirilen bu kötü amaçlı yazılım veya diğer adıyla virüs tarafından değiştirildi. Neredeyse her seferinde üç farklı radyolog sonuçları gördüğünde yüzde 99 kanser teşhisi koydu.

Aynı şekilde daha önce gerçekten kanser teşhisi konulan BT taramaları kötü amaçlı yazılım ile değiştirildi. Bu kez radyologlar bu hastaların yüzde 94 oranında sağlıklı olduğunu ve herhangi bir kanser bulgusu olmadığını belirtti.

Radyologlara bu sonuçların kötü amaçlı yazılım tarafından değiştirildiği söylendikten sonra yarısı değiştirilmiş 20’ye yakın sonuç daha verildi. Yarısı değiştirilen bu sonuçlarda bile yüzde 60’lık bölümün gerçek olduğuna inandılar.

Kötü amaçlı yazılım ile kanser bulguları sonuçlardan çıkarıldığında ise doktorlar yüzde 87’lik kısımda hastalık tespit edemedi ve gerçekten kanser olan bu kişilerin sağlıklı olduğunu söyledi.

Bu testler test için güvenlik araştırmacıları tarafından yapıldığı işin endişeye gerek yok. Ancak, zaman zaman siber saldırılara maruz kalan hastahanelerde cihazlara bu tarz bir virüsün bulaşması büyük bir felakete yol açabilir.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “İnsan sağlığını manipüle eden korkunç virüs!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  hangi ülke? israil. yani adamlar herhangi bir ülkedeki hastaneye bu virüsü bulaştırıp, sağlıklı insanları hasta göstererek, yanlış tedavi ile daha sıkıntılı duruma sokabilir, hatta ölmelerine sebebiyet verebilirler. aynı zamanda hastalıklı insanlar için de aynı şey geçerli. olduğundan daha farklı bir hastalık gösterilerek, yanlış tedavi uygulanabilir.

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  dusman ulkenin hastanelerimdeki hastalarin tedavi edilmemesini saglayabilirler veya tedaviye ihtiyaci olmayan insanlari tedavi ettirtebilirler

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  böyle bir şeye neden gerek var söyleyeyim, adamlar gözdağı veriyor,ve dikkatli olun diyor , bas bas bağırarak geliyoruz diyor. devletler istihbaratlar birbirleri ile her şekilde mücadele ***** bir savaş dostum

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Benim bilgisayarımda chromium diye bi virüs bulaştı Bi türlü silinmiyor.

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  bence ilgi çekici

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Böyle bir şeye ne gerek vardı ki

" İnsan sağlığını manipüle eden korkunç virüs! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere İnsan sağlığını manipüle eden korkunç virüs! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda İnsan sağlığını manipüle eden korkunç virüs! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T kutusundan çıkıyor!
 2. 2 SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi? SDN ofisindekiler en çok hangi şarkıları dinledi?
 3. 3 Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk! Redmi Note 9 Pro'ya Open Camera ile meydan okuduk!
 4. 4 PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik PARDUS kullanan AFAD merkezini ziyaret ettik
 5. 5 Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi Samsung 980 PRO NVMe M.2 SSD incelemesi
 6. 6 Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme Uygun fiyatlı C4U C1 Akıllı Saat inceleme
 7. 7 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set! 69 liraya YouTuber, Tiktoker, Instagramer yapan set!
 8. 8 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
 9. 9 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
 10. 10 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?