Okunma

Kasada Vidasız Tasarım


30 Nisan 2009 Perşembe 15:14
Kasada Vidasız Tasarım

VENTO TA-M2’nin ön kısmında bir, arkasında bir ve yan tarafında iki adet 12 cm çaplı fan bulunuyor. Bu fanlar kasa içindeki hava akışının devamlılığını sağlayarak optimum ısı dağılımı sağlıyor. Ek olarak yan paneldeki fanların yerleri, hareket ettirilebilen sac üzerinde oldukları için, soğutma gereksinimlerine göre değiştirilebiliyor.

Her sistemde işlemcinin ve ekran kartının pozisyonu farklıdır. İşte bu durum göz önünde bulundurulduğunda VENTO TA-M2’nin esnek ve modifiye edilebilir tasarımının avantajı daha da artıyor. Üstelik VENTO TA-M2’nin havalandırma sisteminin üstünlüğü fanlarla da sınırlı değil.

Ön ve yan panelin ızgaralı yapısı sayesinde havanın daha verimli bir şekilde tahliyesi ve emilmesi mümkün oluyor. Üstelik sabit disk kafesinin etrafındaki havalandırma delikleri yardımıyla sabit diskler de oldukça serin kalıyor. VENTO TA-M2 tekil ekran kartları için 380 mm; SLI/CrossFire yapılandırmaları içinse 280 mm boşluk payı sunarak kullanıcılara istedikleri kadar uzun ekran kartı seçme özgürlüğü veriyor.

VENTO TA-M2’nin vidasız tasarımı, ASUS’un patenti altındaki yenilikçi buluşlardan biri. Vidasız tasarımın yardımıyla vida ve tornavida eforuna gerek olmadan ekran kartı veya ses kartı saniyeler içinde kasaya sabitlenebiliyor.

Ayrıca toz filtreleri ve ön taraftaki fan kafesi kolaylıkla yerinden sökülerek kasanın hızlıca temizlenmesine zemin hazırlıyor. Bunun yanında 5.25” yuvası kart okuyucular, disket sürücüler gibi aygıtların takılabilmesi için 3.5” yuvasına dönüştürülebiliyor. Ön kasanın tepesine yakın bir konuma yerleştirilen ön panel giriş ve çıkışları sayesinde de kolay erişim sağlanıyor.

Mat siyah renkli VENTO TA-M2’ye gümüş çerçeve modern bir hava katarken, kasanın tepe kısmı bir spor arabasının hatlarına sahip. Görünüşe farklı bir hava katan VENTO logoları ise kasanın her iki tarafında çarpıcı bir şekilde duruyor.

VENTO TA-M2’de müzik setlerinde görülebilen cinsten ayaklar kullanılıyor. Güçlü bir sistem toplamak isteyen ve dış görüntüsüyle de bunu belli etmek isteyen kullanıcılar için ASUS VENTO TA-M2 tam aranılan çözüm. 

Teknik Özellikler

Kasa

ATX/Micro-ATX SGCC 0.6 mm
Boyutlar
190 x 483 x 478 mm
Sürücü Yuvaları
4 x Harici 5.25″ Optik Sürücü Yuvası
1 x Harici 3.5″ Floppy Disk Sürücü Yuvası 
4 x Dahili 3.5″ Hard Disk Sürücü Yuvası
Ön Giriş/Çıkış Portları
USB2.0 x 2 
Ses x 2 
e-SATA x1 (opsiyonel)
Genişleme Yuvası
PCI x 7
Havalandırma
1 x Ön 120 mm fan (LED ışıklı)
1 x Arka 120 mm fan 
2 x Yan 120 mm fan (LED ışıklı, opsiyonel)

:: Ürün hakkındaki düşüncelerinizi buradan paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kasada Vidasız Tasarım konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kasada Vidasız Tasarım ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kasada Vidasız Tasarım ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "