Okunma

Kaspersky, Siber Suçluların Peşinde


31 Mart 2009 Salı 07:34
Kaspersky, Siber Suçluların Peşinde

BT güvenliği konusunda teknoloji ve trendlerin tartışıldığı seminerde Kaspersky Lab Mobil Çözümleri Ürünü Müdürü Victor Dronov da “Akıllı Telefon Kullanımı: Günümüzün Güvenlik Sorunları” konusunda bir konuşma yaptı. Seminerde yaptığı sunumda, akıllı telefonları etkileyen tehditlere ve onların çözümlerine dikkat çeken Dronov, cihazların kaybedilmesi ve çalınması, veri kaybı, SMS spamları ve bu cihazlara yönelik oluşturulan kötü amaçlı programlar hakkında detaylı bilgi verdi.

Günümüzde kurumsal mobil kullanıcı sayısının hızla artmasıyla birlikte bu sayısının 2010 yılına kadar 269 milyonun üzerine çıkmasının beklendiğini de belirten Dronov; “Özel bilgilerin bu cihazlarda saklanması ve en önemlisi ödemelerde de kullanılmaya başlaması siber suçluların sayısının da artmasına neden oluyor” dedi. Kamuoyunda konuya ilişkin az bilinilirlik de siber suçluların kolay para kazanabilmek için ilk olarak mobil cihazları tercih ettiği gözleniyor.

Kaspersky Lab’ın mobil cihazlara yönelik geliştirdiği Kaspersky Mobile Security programının özelliklerinden bahseden Victor Dronov konuya ilişkin şunları söyledi; ”Geniş teknolojileri çözümleri sunan lider ürünlerden biri olan Kaspersky Mobile Security, mobil kullanıcıları karşılaşabilecekleri pek çok farklı BT güvenlik tehdidine karşı koruyor”. Kaspersky Mobile Security, akıllı telefonları, en önemlisi kişisel verileri kayıp ve çalınmaya karşı koruma altına alıyor.

Kaspersky Mobile Security ile akıllı telefonlardaki tüm kişisel bilgiler uzaktan bloke edilip istenildiğinde silinebiliyor. Ayrıca akıllı telefonun yerinin tespit edilmesi ve “yeni kullanıcı”sının kim olduğunu öğrenilmesi de Kaspersky Mobile Security ürünü ile mümkün.

::
Cep telefonunuz için korum aprogramı kullanmayı düşünür müsünüz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kaspersky, Siber Suçluların Peşinde konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kaspersky, Siber Suçluların Peşinde ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kaspersky, Siber Suçluların Peşinde ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "