Okunma

Kendi WhatsApp sticker listenizi oluşturun!


24 Nisan 2019 Çarşamba 11:54
Kendi WhatsApp sticker listenizi oluşturun!

WhatsApp sticker listesi oluşturma – Geçtiğimiz yıl yani 2018’in Kasım ayının başlarında WhatsApp kullanıcıları yeni sticker özelliğini kullanmaya başladı. Bu özellikten şu an için iOS ve Android kullanıcıları faydalanabiliyor.

Rehberimizin detaylarına geçmeden önce bu özellik hakkında biraz bilgi verelim. Bu yeni özellik sayesinde çeşitli temalardan çıkartmalar atabilir, ruh halleri ve diğer kategorilere ait hareketli veya hareketsiz grafik gönderebilirsiniz.

Kendi sticker listenizi oluşturun! – WhatsApp sticker listesi

Aslında bakarsanız sticker özelliği, sohbet platformlarında yeni değil. WhatsApp bu noktada muadillerine göre geç kaldı. Ancak WhatsApp’ın dikkat çekeceği tarafı kendi sticker listeniz olacak. Bunu kendi içinde yapmak henüz mümkün olmasa da üçüncü parti uygulamalarla halledebiliyorsunuz. Şimdilik yalnızca Android kullanıcıları bu yöntemi uygulayabiliyor. Şimdi sizlere bunu nasıl yapabileceğinizden bahsedelim.

sticker
 • Google Play Store’dan ‘Sticker maker for WhatsApp’ uygulamasını indirin. Uygulamanın yapımcısı ‘Viko & Co.’
 • Uygulama kurulduktan sonra, uygulamayı açın. Karşınıza ‘Create a new stickerpack’ seçeneği gelecek, tıklayın.
 • Çıkartma paketinize yeni bir isim vermek istiyorsanız, ilk açılan pencerede bir şeyler yazmalısınız. Her iki kutucuğa da 5 ila 30 karakter arasında yazı girişi yapmak zorundasınız.
 • Bu adımı onayladıktan sonra, karşınıza önceki menü çıkacak. Artık menünün üst tarafında, isimlendirdiğiniz paket bulunuyor. Tıklayın.
 • Boş fotoğraf tepsileri bulunuyor. Yeni bir şeyler eklemek için birisine tıklayın. Kameradan çek ya da dosyalardan seç ile işlemlere devam edebilirsiniz.
 • Bir fotoğraf ya da resim seçtikten sonra tek yapmanız gereken belirli bir alanı kesmek. Ana hatlar biraz zor olabilir, ancak uygulama içi işlevler bunu oldukça kolaylaştırıyor.
 • Tüm çıkartmalar eklendikten sonra sağ alttaki ‘Publish Sticker Pack’e tıklayın.

Tüm işlemler bu kadar, artık siz de kendi çıkartma paketinizi kullanabilirsiniz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Kendi WhatsApp sticker listenizi oluşturun!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Uygulamayı silince gidiyo zaten. Saçma.

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Publish sticker pack dedikten sonra, whatsapp uygulamasında gözükmüyor.

  1. Anonim dedi ki:

   En az 3 sticker yapman lazım. En üstte bulunan kare ile birlikte toplam 4 oluyor. Üstteki kareyi kapak olarak düşün, altta ki yan yana 3 kareye de foto eklemen lazım.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  İoslara çözüm yok mu

  1. Anonim dedi ki:

   top stickers uygulaması

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sticker ları nasıl silebiliyoruz ?

 5. A. Turan dedi ki:

  Masaj yazma yerinin sağ tarafına koydular, kameranın solu. 😉

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Kaydettikten sonra uygulamadan çıkıp geri girin orda wp ye ekle yazıyor ordan yapabilirsin

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sticker lara nereden ulaşıyoruz peki kayıt ettim ama WhatsApp görünmüyor

  1. Anonim dedi ki:

   Aynen

  2. Anonim dedi ki:

   WhatsApp’ın güncel olması lazım ve tabi uygulamanında bende de olmadı 1 2 gün sonra wp ye güncelleme geldi uygulamayda sonra çalıştı

" Kendi WhatsApp sticker listenizi oluşturun! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kendi WhatsApp sticker listenizi oluşturun! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kendi WhatsApp sticker listenizi oluşturun! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "