Okunma

Kendinizi Masum mu Sanıyorsunuz?


02 Aralık 2010 Perşembe 12:13
Kendinizi Masum mu Sanıyorsunuz?

Bu günlerde merak ettiğiniz bir şey olursa herkesin yaptığı gibi Google’a yazıp arama sonuçlarına bakarsınız. Zachary Garcia da tam böyle yaptı. Kendi adını Google‘a yazdı ve tuşa bastı. Fakat karşısına çıkan manzara pekte iç açıcı değildi.

Şimdi lütfen hayal edin, Zachary Garcia‘ın başına gelenlerin size olduğunu düşünün, kendinizi Google’da arattınız ve katil olmakla suçlandığınızı gördünüz.

Bu olay Amerika da Polk County Şerif ofisinin yaptığı bir hata sonucu gelişti aslında. Olay bir cinayet sonrasında Zachary Garcia’yanın sürücü belgesine ait fotoğrafın yanlışlıkla bir cinayet davasına ait dosyaya karışması sonucunda gelişti.

Anne Nerdesin?
Garcia kendi fotoğrafının cinayet şüphelisi olarak yayınlanmakta olduğunu ilk fark ettiğinde ilk olarak annesini yanına çağırdı ve durum hakkında bilgi verdi. Garcia hapse girmekten çok, okuldan atılmak yada işten kovulmaktan çok korkmuş.

Habere göre aslında yapılan yanlış isim ve doğum tarihi benzerliğinden kaynaklanıyor. Normal de Zachery Garcia adlı kişinin aranması gerekirken, Zachary Garcia aranıyor ve bu iki kişinin doğum tarihlerinin gün ve ay kısmı aynı  olmasına rağmen sadece aralarında 1 yaş fark olduğu ortaya çıkıyor.

Bu benzerliklerden ötürü Polk County Şerif Ofisi, kimlik bilgileri ile ilgili yapılan bu hatayı şu anda düzeltmiş durumda.

:: Bu tarz bir hata sizin başınıza gelse ilk ne yaparsınız?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kendinizi Masum mu Sanıyorsunuz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kendinizi Masum mu Sanıyorsunuz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kendinizi Masum mu Sanıyorsunuz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "