Okunma

KFC’nin tavukları uzaya gidecek!


15 Haziran 2017 Perşembe 12:00
KFC’nin tavukları uzaya gidecek!

2013 yılında uzay turizmine yönelik çalışmalarına hız veren World View, 2016 yılında balonlar ile insanları stratosfere göndermeyi planlıyordu. Şirket bu hedefin biraz altında kalmış olsa da bu yıl stratosfere KFC tavukları gönderecek.

Sabit bir konumda duracak

World View, insanları sadece stratosfer içinde gezdirmeyi değil, uzaktan algılayıcılar ve teleskoplar ile gözlem yapabilmelerini amaçlıyor. Şirket, bunun için uzaktan kumandalı yüksek irtifa balonu Stratollite isimli aracı kullanmayı planlıyor. Stratolit, rüzgar hızlarına göre kendini ayarlayarak belirli bir pozisyonunda 6-12 saat kadar sabit kalabiliyor.

17-06/14/uzay-turizmi-shiftdelete.jpg

World View, bu ay içinde Stratolit ile stratosfere paketlenmiş KFC tavuğu göndererek aracın 4 gün havada kalmasını planlıyor. Bu çalışmayla aslında insanlı uçuşlar ile ticari pazara girmek için tüm entegre sistem testleri yapılacak.

Bu ay içinde yapılması planlanan tavuklu uçuş, KFC’nin sosyal medya kanallarından canlı yayınlanacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “KFC’nin tavukları uzaya gidecek!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  20 lira oldu sana 200$

 2. SDN Okuru dedi ki:

  tavuk eti demek yanlis olur. kfc eti bir labaratuar urunudur. uzay ortamindada birsey olmaz.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Ee uzayda o tavuğu kim bulupta yiyecek

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bizden asirlar sonra kurulan ülkeler bile uzaya kirli kilotlarini gönderiyor biz hala otobuse binmek caizmi diye gündemde.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Banene milletin uzaya gönderdiği tavuktan?

 6. SDN Okuru dedi ki:

  T

" KFC’nin tavukları uzaya gidecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere KFC’nin tavukları uzaya gidecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda KFC’nin tavukları uzaya gidecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "