Okunma

Kim’den Pazarlama Dersleri


07 Haziran 2015 Pazar 20:00
Kim’den Pazarlama Dersleri

On milyonlar tarafından takip edilerek sosyal medyayı sallayabilecek isimlerden olan Kim Kardashian, Instagram‘da 28 Milyon, Twitter‘da 30 Milyon kişi tarafından takip edilirken, 68 milyon dolarlık serveti ile, profesyonel olmayan birinin bile anlayabileceği gibi gerçekten pazarlamacıların ders çıkarması gereken bir isim gibi görünüyor.

Kim’in başarılarından, pazarlamacıların çıkarması gereken dersler!

Yakın zaman önce BBH reklam ajansındaki önemli isimlerden olan, stratejist Kate Nettleton, Kim Kardashian‘ın başarılarından, pazarlamacıların çıkarması gereken dersleri paylaştı. İşte pazarlamacıların Kim Kardashian‘dan çıkarması gereken dersler.

15-06/07/b-kim-kardashian-pazarlama-dersleri.jpg

Ürününüzün ayrıcalıklı olması gerekmiyor!

Kim Kardashian gibi bakınca, bir ürünün özel bir yeteneğinin ya da diğer ürünlerden önemli farklarının bulunması gerekmiyor. Kim, özel bir yeteneği olmaksızın, kalçasına biraz bakım yaparak ve başarılı fotoğrafçılar ile çalışarak, sosyal medyada daha kolay takipçi elde ediyor ve daha kolay para kazanıyor.

Kim Kardashian’ın başarılarından çıkarılacak diğer dersler için sonraki sayfalara geçebilirsiniz.

15-06/07/c-kim-kardashian-pazarlama-dersleri.jpg

Kim’in popülerliğini, takipçileri kontrol ediyor!

Kim Kardashian‘ın popülerliği tamamen kullanıcı odaklı denilebilir. Kim Kardashian, takipçilerinin yorumlarını dikkatle takip ediyor, olumsuz eleştirileri göz önünde bulunduruyor. Bu şekilde markalardan aldığı tekliflerde takipçilerinin yorumlarına belli oranda dikkat ederek hareket eden Kim Kardashian, bu çalışmalar ile sosyal medyada öne çıkmayı başarırken, parasını da kazanmış oluyor.

15-06/07/d-kim-kardashian-pazarlama-dersleri.jpg

Takipçilerine karşı şeffaf ol

Kim‘in dikkat çeken bir diğer özelliği ise, takipçilerine karşı çok şeffaf olması. Yaşadıklarını sık sık detayları ile paylaşan Kim Kardashian, gittiği her etkinlikte fotoğraf çekip Instagram ve Twitter hesaplarında paylaşmayı ihmal etmiyor.

Bunu yaparak takipçilerini kendine daha yakın hissettiren Kim Kardashian, yine pazarlama ve sosyal medyadaki başarısının kaymağını yiyor.

15-06/07/e-kim-kardashian-pazarlama-dersleri.jpg

Olumsuz eleştiriler, seni yıldırmasın!

Kim‘in bir diğer başarılı özelliği ise duygusal açıdan çok dayanıklı olması. Aldığı olumlu yorumlar kadar, olumsuz yorumlar da alan Kim Kardashian, kötü yorumlara göğüs gererek, çoğunluğun beğendiği başarılı çalışmalarını sürdürüyor.

15-06/07/f-kim-kardashian-pazarlama-dersleri.jpg

İki ünlü birleşirse, sosyal medya sallanır!

Sosyal medyadaki en ünlü isimlerden biri olan Kim, tabi ki başarısını pekiştirmek için en az kendisi kadar başarılı bir partnere sahip olmalı. Bunun karşılığı olarak Kim Kardashian, en az kendisi kadar ünlü ve başarılı bir isim olan Kanye West ile yollarını birleştirdi.

15-06/07/g-kim-kardashian-pazarlama-dersleri.jpg

Seçici olmak son derece önemli

Kim hem sosyal medya da, hem de diğer pek çok çalışmasında seçici olmayı biliyor. Sosyal medyadaki paylaşımlarını belli bir düzen çerçevesinde gerçekleştiren Kim Kardashian, aldığı her iş teklifini kabul etmiyor, çalışmalarını ince eleyip sık dokuyor.

15-06/07/h-kim-kardashian-pazarlama-dersleri.jpg

Biraz bencil olmakta fayda var!

Kim, sonuç olarak kendisini düşünen, çalışmalarında takipçilerine önem veren, aldığı her yorumu önemsemeyerek canını hiç sıkmayan ve gerçekten sosyal medyada dikkatle takip edilmesi gereken isimlerden biri.

Kendini düşünmesinin sonucu olarak anlattığımız şeyleri uygulayan Kim Kardashian, bu şekilde devam ettiği sürece, sosyal medyada yine takip edilip, parasını da kazanmayı sürdürecek.

:: Kim Kardashian’dan çıkarılması gereken pazarlama derslerini beğendiniz mi?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Kim’den Pazarlama Dersleri”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Nereyi pazarladığına bağlı…

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Çok hanım hanım bir insan Work & Travel için amerikaya gittiğimde türk olduğumu belirtiğim halde benimle resim çektirmişti.
  Bu kadar mütevazi bir insan olamaz.
  Amerika'da yaptığı program ile kaç kişinin katilini, buldu kaç homeless insanı evlendirdi.
  En önemlisi de soykırım mağdurlarına verdiği maddi ve manevi destek ile iyi bir insan…

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yahdui ve ermeni olunca ünlü oluyorsun.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  o gitsin ermeni anıtını ziyaret etsin…

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Bence pazarlama dersini kocası vermeli.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  İki kalça fotosu, bir porn çektiğinde aşağılık kimselerin ne kadar şöhret ve servet edindiğini bizlere örnek olarak gösterdiğiniz için teşekkür ediyorum. Keşke Çanakkale'nin 100. yılı içinde bi hassasiyet gösterseydiniz..

 7. SDN Okuru dedi ki:

  pazarlama hmm

" Kim’den Pazarlama Dersleri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kim’den Pazarlama Dersleri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kim’den Pazarlama Dersleri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "