Okunma

Köpeklerin rengi mavileşiyor!


17 Ağustos 2017 Perşembe 12:00
Köpeklerin rengi mavileşiyor!

Kirlilik tehlikesi hem gözle görülebilir hem de sağlık problemleri ile karşımıza çıkıyor. Son olarak Hindistan’ın Mumbai kentinde mavi renkli köpekler görülmeye başlandı. Beyaz kürkün maviye dönüşmesinin nedenini inceleyen araştırmacılar, toksik kirliliğin buna neden olabileceğini belirtiyor.

1000’den fazla fabrika var

Mumbai’de köpeklerin besin bulmak için nehir kıyısına sık sık uğradıkları ve bu nehir yakınlarında yaklaşık 1000 adet fabrika bulunduğu belirtiliyor. Bu fabrikalardan birkaçının boya ve deterjan sektöründe olması nedeniyle kirlilik kontrol kurulu, köpeklerdeki bu mavi renk dönüşümünü incelemeye aldı. İlk raporlara göre nehirde kirlilik için “güvenli sınırın” 13 kat aşıldığı ve salınan zehirli boyaların köpeklerde değişime neden olduğu düşünülüyor.

Hindistan, bazı şehirleri ile gerek hava gerekse çevre kirliliği ile dünya genelinde kara listede bulunuyor. Yerel halkın gösterdiği tepki sonrası Maharashtra Kirlilik Kontrol Kurulu nehre zehirli atık bırakmayı yasakladı.

17-08/17/mavi-renkli-kopekler-shiftdelete.jpg

Dünyanın birçok yerinde denizlere ve nehirlere kanalizasyon ve endüstriyel atıkların salınması kirliliğe neden oluyor. Bu kirlilik bizlerin, hayvanların ve bitkilerin doğal yaşamında önemli sorunlara yol açıyor. Bu nedenle kanalizasyonların ve endüstriyel atıkların çevreye salınımında önlemler alınması gerekiyor.

:: Kirlilik nedeniyle köpeklerin rengindeki mavileşme hakkında ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Köpeklerin rengi mavileşiyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  bizim ülke sanki çok farklı…sanayi gelişiyor diye sevinen akılsız insanlarla doluyuz…tekstilde 1. çimento da 1. vay arkadaş ne gelişmiş ükeymişiz

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Allah ın belası ırk(insanlar)

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Biz bi yok olsak aslında dünya çok güzel bir yer!

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Zaten dünyanın başına ne gelecekse çin hindistan k.kore den gelecek

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ne güzel olmuş 🙂

" Köpeklerin rengi mavileşiyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Köpeklerin rengi mavileşiyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Köpeklerin rengi mavileşiyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "