Okunma

Korsan Kol Geziyor!


16 Mart 2009 Pazartesi 10:57
Korsan Kol Geziyor!

“3 Maymun Kampanyası” ile Kasım-Ocak döneminde korsan yazılım kullanımının önlenmesine yönelik geniş çapta bir bilinçlendirme kampanyası yürüten BSA Türkiye Katılımcıları, kampanyanın ardından hukuki koruma işlemlerini yoğunlaştırdı.

Korsan yazılım kullanan kuruluşlara yönelik aramalarına hız veren BSA Türkiye Katılımcıları, yaptıkları son çalışmalarda Türkiye’nin önde gelen  gruplarından ŞEMAK ve Rönesans İnşaat gruplarına bağlı şirketlerde korsan yazılım kullanımı tespit etti.

BSA Türkiye Katılımcılarının şikayeti üzerine ilgili Sulh Ceza Mahkemesi tarafından verilen arama kararı doğrultusunda, Türkiye’nin 4. büyük AVM inşaatı grubu olan Rönesans İnşaat Grubu’na bağlı olarak Ankara’da faaliyet gösteren;

Volga Dış Ticaret ve Danışmanlık Ltd. Şti. ile kardeş firmaları,
Desna İnş. Ve Tic. Ltd. Şti.,
Volga Vip Turizm Yatırımları İnşaat Tic. A.Ş.,
Florya Gayrimenkul Yatırım İnşaat Turizm San. ve Tic. A.Ş.
Marata Gayrimenkul Yatırım İşletmeciliği A.Ş

isimli firmalara ait işyerinde yasal aramalar gerçekleştirilerek hukuki işlemler başlatıldı. Yapılan aramalar sonucunda Microsoft ve Autodesk firmalarına ait bilgisayar programlarının lisanssız olarak kullanıldığı tespit edildi.

Yine aynı dönemde BSA Türkiye Katılımcılarının şikayeti üzerine ilgili Sulh Ceza Mahkemesi tarafından verilen arama kararı doğrultusunda, 13 ülkeden gerçekleştirdiği ithalat ile konusunda dünyaca önde gelen 25 markayı Türkiye’de temsil etmekte olan ŞEMAK Makina’ya bağlı ve İstanbul’da faaliyet gösteren

Şemak Otomotiv Yedek Parça San.Tic.A.Ş ile kardeş firması,
Şesan Yedek Parça San.Tic.A.Ş

isimli firmalara ait işyerinde yasal aramalar gerçekleştirilerek hukuki işlemler başlatıldı. Yapılan aramalar sonucunda Microsoft ‘a ait bilgisayar programlarının lisanssız olarak kullanıldığı tespit edildi.

:: Korsan kullanıma karşı sizce ne yapmalı?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Korsan Kol Geziyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bırak bu göz korkutma ayaklarını ***** yok alacak. Korsana devam. Bill amcaya selam. 😀

 2. SDN Okuru dedi ki:

  dünyada korsan kullanmayan klaç kişi vardırki? bi babamı biliyorum o kadar 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  korsanı destekliyoruz!

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Vay terbiyesizler vay.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Linux Linux Linux

" Korsan Kol Geziyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Korsan Kol Geziyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Korsan Kol Geziyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "