Okunma

Korsanlara Karşı Lazer Silahı


18 Temmuz 2009 Cumartesi 06:00
Korsanlara Karşı Lazer Silahı

ABD Donanması, Northorp Grumman tarafından geliştirilen ve ufak boyutlardaki düşman gemilerine karşı kullanılacak olan yeni bir yüksek güçlü lazeri test etmeye hazırlanıyor.

Donanmanın küçük botlar ve jetskiler gibi araçlara karşı kullanmayı düşündüğü lazerin bir yıl içerisinde test edilmeye başlanacağı beliritiliyor. Geliştirilen lazerin 105 kilowatt gücünde olduğu söyleniyor.

Son zamanlarda bazı denizlerde artan korsanlık olaylarının önüne geçmek için kullanılacağı belirtilen lazer sistemi şu şekilde çalışacak: Önce düşman olarak tespit edilen araçların üzerine düşük güçlü uyarı lazeri gönderilecek, eğer söz konusu araç saldırıdan vazgeçmezse, lazerin gücü artırılarak araç yokedilecek.

:: Bu teknoloji korsanlığın sonunu getirebilir mi?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Korsanlara Karşı Lazer Silahı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Korsanlara Karşı Lazer Silahı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Korsanlara Karşı Lazer Silahı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "