Okunma

Kripto para birimleri düşüşe devam ediyor!


14 Mart 2018 Çarşamba 07:46
Kripto para birimleri düşüşe devam ediyor!

Geçen hafta Bitcoin 10.000 doların altına düştükten sonra tüm kripto para birimleri değer kaybetmeye başlamıştı. Bu durum bu haftaya da yansıdı ve düşüşler devam ediyor. Bitcoin ise 9000 dolar seviyesinde çeşitli iniş çıkışlar yaşıyor.

Kripto para birimleri düşmeye devam ediyor

Bitcoin, pazartesi gününün fiyatının yüzde 3 altında işlem görüyor. Market çapına göre ilk 20 kripto para birimine baktığımızda, sadece 4 kripto para biriminin artış yaşadığını görüyoruz.

Kripto para birimleri grafikleri

Kripto para birimleri grafikleri

Dünyadan çeşitli sesler yükseliyor

Goldman Sachs, bir araştırma notunda, Bitcoin’in Şubat ayındaki 6.000 dolarlık fiyatından daha düşük fiyatlara düşebileceğini belirtti. Bitcoin, 2017 kasım ayında 20.000 dolarlık seviyeye çıkmıştı.

Japonya, G20’yi kara para aklama projelerini engellemek ve müşterileri korumak için kripto düzenlemesi getirmeye çağırdı. Tayland da bu ay kripto piyasası için düzenleme çerçevesini tanıtmak istiyor.

Bu arada Çin, kripto ticareti ile ilgilki düzenleyici adımlar atmış olmasına rağmen Blockchain teknolojisine pozitif bakıyor ve üzerinde çalışıyor.

İyi haberler ise ICO’lar hakkındaki düşüncelerini değiştiren Güney Koreli düzenleyicilerden geliyor. Kripto para birimleri ülke çapında yakında düzenlenecek olmasına rağmen tekrar kullanılabilir hale gelebilir.

Hollanda Maliye Bakanı Wopke Hoekstra da yönetmeliğin gelişmesinin zaman alacağını kabul ederken  aynı zamanda kripto düzenlemelerine yönelik çok uluslu bir yaklaşım istiyor.

Ancak Avrupa Komisyonu‘ndan madenciler için harika bir haber var. Madencilerin neden olduğu artan elektrik tüketimi konusundaki son endişelere rağmen, kripto para madenciliğini engellemek için yasal bir dayanağın olmadığı açıklandı.

Dünyada bulunan çeşitli bankalar ise kullanıcıların parayı eskisinden daha kolay, daha hızlı ve daha ucuza aktarabilmeleri için farklı Blockchain teknolojilerini test ediyor.

:: Kripto paralar düşmeye devam eder mi?
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Kripto para birimleri düşüşe devam ediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Kripto para birimleri düşüşe devam ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Kripto para birimleri düşüşe devam ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "