Okunma

LastPass’e Hayat Kolaylaştıran Yenilik


15 Nisan 2014 Salı 14:00
LastPass’e Hayat Kolaylaştıran Yenilik

Mobil güvenlik ve kişisel verilerle ilgili birçok tartışmanın yaşandığı günümüzde, parola yönetimi uygulaması LastPass önemli bir güncelleme yayınladı. Bu güncellemeyle birlikte Android kullanıcıları, başta Chrome ile ziyaret edilen web siteleri olmak üzere cihazdaki birçok uygulamada kullanıcı adı ve parola verilerini LastPass ile otomatik olarak doldurabilecek.

Günümüzde kullanımı neredeyse zorunlu hale gelen 24 haneli alfanümerik şifreleri mobil tarayıcınızdan sosyal ağlara bağlanırken her defasında tekrar girmeniz gerektiğinde, LastPass’in bu özelliği ciddi kolaylık sağlayacak.

Bugüne kadar sadece LastPass tarayıcısı üzerinden sağlanan otomatik form doldurma özelliği, artık tıpkı masaüstü sürümünde olduğu gibi evrensel bir hal aldı. Bir uygulama başlattığınızda ya da Chrome üzerinde bir site açtığınızda, burada bir hesabınız olup olmadığını denetleyen LastPass, iki haftalık ücretsiz denemenin ardından yıllık 12 dolara abonelikle çalışıyor.

:: LastPass kullanıyor musunuz?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “LastPass’e Hayat Kolaylaştıran Yenilik”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  forum ve alışveriş sitelerini çok sık ziyaret ettiğim için 2 yıldır hiç şifre hatırlama derdi olmadan kullanıyorum. Herkesede tavsiye ederim

 2. SDN Okuru dedi ki:

  uzun Yıllardır Kullanırım Harika bir yazılım Kesinlikle Tavsiye ederim
  Bankacılık Şifrelerim de kayıtlı . Hiç bir Olumsuz tarafına Rastlamadım

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ben de yıllardır roboform kullanıyorum alternatiflere bakmadım daha.

 4. mstfanar dedi ki:

  Önemli olmayan siteler için kullanıyorum, gayet kullanışlı.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  xmarksla beraber yıllardır kullandığım bir program ve eklenti. ücretsiz kullanıyorum. ücretli versiyon mobil için.

 6. engerex dedi ki:

  Günümüzde kullanımı neredeyse zorunlu hale gelen 24 haneli alfanümerik şifreleri mobil tarayıcınızdan sosyal ağlara bağlanırken her defasında tekrar girmeniz gerektiğinde, LastPass’in bu özelliği ciddi kolaylıksağ*****

  Ben hiç rastlamadım.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  sosyal ağ, banka şifrelerini kendimiz girsek yeter bir de here yere üye olduğumuz ana mailimizi… diğer şifreler önemsiz

 8. balaban6162 dedi ki:

  kullandığım program, sunucuda tutması bir bakıma iyi ama bir bakımada kötü. Onca sitede üyelik alnıyor, aynı siteye haftalar sonra girince bakıyorum ki üyeliğim var, zaten otomatik dolduuyor. Bir daha üyelik almı***** />
  Ama güvenli sitelerde kullanılması tavsiye dilmez tabi.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Hiç güvenmem kullanmam

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Yaklaşık 4 yıldır forum üyelikleri gibi önem seviyesi düşük hesaplar için kullandığım bir servis. Yarı yolda bıraktığı olmadı ve masaüstünde kullanması ücretsiz. Tavsiye ederim.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  o programa nasıl güvenilecek?

 12. SDN Okuru dedi ki:

  bu hayatı kolaylaştırmaz aksine şifrelerimizi unutturur bize! o kadar çok sosyal ağ ve sitede üyeliklerimiz var ki kendi tarayıcılarıma bile izin vermiyorum otomatik doldurmasına 🙂

" LastPass’e Hayat Kolaylaştıran Yenilik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere LastPass’e Hayat Kolaylaştıran Yenilik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda LastPass’e Hayat Kolaylaştıran Yenilik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "