Okunma

128 GB Kapasiteli SD Kart


04 Ocak 2011 Salı 08:30
128 GB Kapasiteli SD Kart

Son dönemde kullanımı büyük ölçüde artan SD kartların kapasiteleri de her geçen gün artıyor. (USB Bellek ve SD Kart Satın Alma Rehberi)

Bellek ürünleri ile tanınan Lexar da bu cihazların kapasitesini bir adım daha ileri götürmeye karar vererek 128 GB’lık bir modeli piyasaya süreceğini açıkladı.

Yeni bir SDXC kart serisi piyasaya çıkaracak firma bu seride 64 GB’lık ve 128 GB’lık iki üst seviye model de ekleyecek. 128 GB’lık SDXC kartın fiyatı 700 $ olacak.

128 GB’lık SDXC kartın fiyatı 700$ olacak

SDXC ve CompactFlash Rekabeti

128 GB kapasiteli bu yeni SDXC kart, CompactFlash kartlarla yaşanan rekabeti de kızıştıracak. Piyasada en fazla 64 GB kapasiteli CF kartlar bulunuyor.

Kapasite konusunda geride kalan CF kartların avantajı ise SD kartlardan daha hızlı olmaları. Lexar’ın Class 10 SDXC kartlarının 133x hızda olduğu, 20 MB/sn yazma ve okuma hızlarına sahip olduğu belirtiliyor. Üst seviye CF kartların hızı ise 600x seviyesine ulaşabiliyor.

İki format için de geliştirme çalışmaları sürüyor. 300 MB/sn seviyesindeki hızlarda çalışan SDXC modellerinin 2012′de piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

:: SD ve CF kartlar arasındaki rekabeti hangi format kazanır?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" 128 GB Kapasiteli SD Kart konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere 128 GB Kapasiteli SD Kart ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda 128 GB Kapasiteli SD Kart ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "