Okunma

Light Peak Teknolojisi Sadece Apple İçin mi?


28 Eylül 2009 Pazartesi 09:05
Light Peak Teknolojisi Sadece Apple İçin mi?

Gelecekte bilgisayarlarımı Intel’in geliştirdiği Light Peak teknolojisi sayesinde 10 Gbps’lik veri transfer hızına sahip olabilecek. Bu bağlantı birimini geçtiğimiz hafta içersinde gerçekleştirdiği IDF‘de tanıtan Intel, teknoloji konusunda öncü olduğunu bir kez daha gösterdi. Bu teknolojinin tanıtılmasının ardından ise yeni haberler gelmeye başladı.

Yurt dışında birçok basın kuruluşunun yaptığı habere göre bu teknolojinin akıl mimari Apple. Yani Apple, Ethernet, FireWire ve USB bağlantı yerine yeni ve yüksek hızda bir bağlantı istiyor. Bunu Intel’e bildirmiş ve Intel’de yeni bir bağlantı türü olan Light Peak teknolojisini geliştirmiş. Bu söylentiler ne kadar doğrudur bilinmez, kendinizi 10 Gbps‘lik hıza hazırlayın.

:: Konu hakkındaki düşüncelerinizi forumda paylaşın.
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Light Peak Teknolojisi Sadece Apple İçin mi? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Light Peak Teknolojisi Sadece Apple İçin mi? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Light Peak Teknolojisi Sadece Apple İçin mi? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "