Şarjı hızlı biten Mac modelleri için yeni çözüm


13 Temmuz 2020 Pazartesi 08:00
Şarjı hızlı biten Mac modelleri için yeni çözüm

Mac şarjı çabuk bitiyor!” diye şikayet eden kullanıcıları sevindiren yeni bir karar alındı. Bilindiği üzere Google Chrome’un aşırı bir şekilde RAM tüketmesi, bütün platformlarda gereğinden fazla enerjinin harcanmasına yol açıyor.

Mac şarjı çabuk bitiyor şikayetleri için önemli gelişme

Apple tarafından piyasaya sürülen Safari tarayıcısı ile Google’ın Chrome tarayıcısı arasındaki çetin rekabet devam ediyor. Google’ın Chrome adına yıllardır çözemediği aşırı bellek kullanımı sorunu bir kez daha gündeme geldi.

Rakiplerinden daha fazla RAM tüketen Chrome, Google’ın yenilikler yapmasını engelliyor. Kullanıcılar, ABD’li arama motoru firmasının bu sorunu bir an önce çözmesini istiyor. Google, bu sorun üzerinde çalışıyor.

Mac şarjı çabuk bitiyor

Google’ın tarayıcısı, arka planda etkin olmayan sekmelerin gereğinden fazla bir şekilde güç tüketmesine izin veriyor. Bu da Mac modellerinin şarjını çok hızlı bir biçimde tüketiyor ve kullanıcılar bu yüzden istediği hizmeti alamıyor.

Google, aktif olmayan ve arka planda çalışan sekmelerin güç tüketimine odaklandı. Artık Mac cihazlarının batarya ömrü eskisi kadar çabuk bir şekilde azalmayacak. Bu da şarj sürelerini oldukça yükseltecek.

Mac pil ömrü uzatma

1998 yılında kurulan arama motoru devi, bundan böyle etkin olan sekmelere öncelik vereceğini ve arka tarafta çalışan gereksiz sekmelerin güç tüketimini sınırlayacağını söyledi. Google, henüz adını açıklamadığı bu çözüm formülünü MacBook ürünlerinde ve Mac cihazlarında deniyor.

Aktif olmayan Chrome sekmeleri, reklamlar dahil birçok internet ögesine erişebiliyor. Bu sebepten ötürü Mac modellerinde bazı kasılmalar meydana gelebiliyor. Bu durumun farkında olan Google, geçtiğimiz mayıs ayında çok fazla güç tüketen reklamları engellemişti.

Mac Google Chrome

Reklamların kullanacağı kaynakları da kısıtlamayı düşünen Google, performans açısından kritik öneme sahip olan ve Chrome’un bünyesinde bulunan yazılımları yeni bir optimizasyoh çalışması ile güncelleyecek. Buradan hareketle Mac kullanıcılarını daha hızlı bir Chrome deneyimi bekliyor diyebiliriz.

Tarayıcı Mühendisi Direktörü Max Christoff, bu çalışmanın hâlihazırda yürütülen bir projenin parçası olduğunu ifade etti. Söz konusu proje, Chrome’un çalıştırılabildiği cihazlarda gösterdiği performans ile doğrudan ilgili.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

5 yorum - “Şarjı hızlı biten Mac modelleri için yeni çözüm”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Aga tek mac lerin şarzı çabuk bitmiyoki telefonlarında şarzı çabuk bitiyor

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Batarya deyipte fotoda imac leri koymak neyin kafası acaba

  1. Ziyaretçi dedi ki:

   Tam bunu yazacaktım 🙂

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Mac’leri batırmak için bir plan mı yoksa😂

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  Explorer gibi fazladan güvenlik taraması yaptığı içim olabilir mi? Safari daha güvensizse

" Şarjı hızlı biten Mac modelleri için yeni çözüm konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şarjı hızlı biten Mac modelleri için yeni çözüm ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şarjı hızlı biten Mac modelleri için yeni çözüm ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
 2. 2 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
 3. 3 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
 4. 4 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
 5. 5 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
 6. 6 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
 7. 7 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
 8. 8 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
 9. 9 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)
 10. 10 Kojima yeni oyunu için harekete geçti Kojima yeni oyunu için harekete geçti