Okunma

Mark Zuckerberg, Tim Cook’u Geçti!


26 Şubat 2016 Cuma 13:30
Mark Zuckerberg, Tim Cook’u Geçti!

Morning Consult’ın yaptığı oylamada, büyük teknoloji firmalarının CEO’ları arasında en fazla onay oyu alan Mark Zuckerberg, Tim Cook’u geride bıraktı. Listenin geri kalanında Jeff Pezos, Satya Nadella, Elon Musk ve Larry Page de bulunmakta.

Zuckerberg’in bu başarısı, yapılan diğer bir oylamaya göre daha da önemli hale geliyor. Amerika’da yapılan bu ankette, Zuckerberg’in sahibi olduğu Facebook, ülkenin güvenilir firmaları arasında, listede Amazon, Google ve Apple’ın bir hayli arkasında kaldı.

16-02/26/favori-ceo.png

Bu araştırma Şubat 24 ve 25’inde hazırlanıp, biraz da Apple ile FBI arasında olan soruna yönelik olarak yapılmış.

Bildiğiniz gibi Apple CEO’su Tim Cook, şu sıralar gizlilik ve güvenlik adına, FBI ile bir mücadele içine girmiş durumda. Bütün bunlara rağmen Cook, Zuckerberg’in yüzde 48 oranının arkasında, yüzde 39 ile ikinci sırada yerini alıyor.

Cook’un arkasında ise Amazon’un yöneticisi Jeff Bezos, sonra da Microsoft’tan Satya Nadella bulunuyor.

En meşhuru Mark Zuckerberg

Ayrıca oylamada ismi geçenler arasında en meşhur olanı da Mark Zuckerberg. Oy verenlerin sadece yüzde 31’i, “fikrim yok, daha önce hiç duymadım” şeklinde değerlendirme yapmış. Tim Cook’u tanımayan veya fikri olmayanlar ise yüzde 44.

16-02/26/guvenilir-firmalar.png

Firmalar listesine bakıldığında ise birinci sırayı Amerikan Sosyal Sigortalar Kurumu, yüzde 59 ile alıyor. Daha sonra yüzde 57 ile Amazon, yüzde 54 ile Apple geliyor. Facebook, bu listede yüzde 32 ile bir hayli aşağılarda yer alıyor.

:: Bu güven listesi ve oylama sonuçları hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarEmirhan Üstünsoy

Uzun süredir oyun ve teknoloji sektöründe bulunan Emirhan, bu tecrübesini ve sevdasını SDN bünyesinde yazıya döküyor. Tam bir PC oyuncusu ve aynı zamanda iyi bir müzik düşkünü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Mark Zuckerberg, Tim Cook’u Geçti!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Zuckerberk kurucu cook yalnızca ceo

  2. SDN Okuru dedi ki:

    hayırlı olsun mark bey…

" Mark Zuckerberg, Tim Cook’u Geçti! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mark Zuckerberg, Tim Cook’u Geçti! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mark Zuckerberg, Tim Cook’u Geçti! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "