Sızıntıda şok detay: Mark Zuckerberg Signal kullanıyor


06 Nisan 2021 Salı 14:57
ABONE OL
Sızıntıda şok detay: Mark Zuckerberg Signal kullanıyor

Facebook, geçtiğimiz günlerde tarihin en büyük veri sızıntılarından biriyle gündeme geldi. Sosyal medya uygulamasındaki 533 milyon kullanıcının verisi, bilgisayar korsanlarının eline geçti ve çalınan veriler, internette satışa çıktı. Ortaya çıkan bilgilere göre, sızıntının mağdurları arasında şirketin kurucusu ve CEO‘su Mark Zuckerberg de var.

Ünlü milyarderin bilgilerinin sızmasının ardından, ilginç bir detay dikkat çekti. Sosyal medya devi Facebook‘un CEO’su Zuckerberg, mesajlaşma uygulaması olarak Signal kullanıyor.

Mark Zuckerberg, Signal’i tercih etti

CEO‘ya ait sızan bilgiler arasında, adresi telefon numarası ve doğum tarihi gibi çeşitli kişisel bilgiler yer alıyor. Oldukça kritik olan bu bilgiler, başka detayların da önünü açıyor. Örneğin Zuckerberg‘ün telefon numarasına ulaşıp kaydeden bir analist, ilginç bir detayı keşfetti. Mark Zuckerberg, özellikle güvenli olmasıyla öne çıkan mesajlaşma uygulaması Signal’i kullanıyor.

mark-zuckerberg-whatsapp-ve-messengera-guvenmiyor

Hali hazırda Facebook’un CEO‘su olan Zuckerberg‘ün, bu uygulamayı kullanması oldukça şaşırtıcı. Çünkü Facebook, dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamaları olan WhatsApp ve Messenger‘ın sahibi. Bu durum akıllara “Acaba Mark Zuckerberg, kendi uygulamalarına güvenmiyor mu?” sorusunu getirdi.

Facebook, son zamanlardan özellikle WhatsApp sebebiyle gündemden inmiyor. Popüler mesajlaşma uygulaması, zorunlu kıldığı yeni sözleşme ile kullanıcıları rahatsız etmeyi başarmıştı. Bu sebeple ortaya çıkan son bilginin ardından, şirkete yönelik eleştirilerin artması bekleniyor. Sosyal medya devinden, konuyla ilgili nasıl bir açıklama geleceği ise merak konusu.

Olayla Twitter üzerinden dalga geçen Signal, “15 Mayıs tarihinde WhatsApp kullanıcı sözleşmesi zorunlu hale geliyor. Mark insanlara örnek olmak için ilk adımı attı.” açıklamasını yaptı.

Signal neden tercih ediliyor?

Son dönemlerde adını sık sık duyduğumuz Signal, özellikle bir konuda öne çıkıyor. Kar amacı gütmeyen bir vakıf tarafından geliştirilen uygulama, uçtan uca şifreleme sayesinde kullanıcılarına daha güvenli bir deneyim vaat ediyor. Bu durum kullanıcıların zaten yeni sözleşme nedeniyle tartışılan WhatsApp ile Messenger‘ı bırakıp, Signal‘e yönelmesine neden oluyor. Mesajlaşma uygulaması, özellikle 2021 yılında WhatsApp kullanıcı sözleşmesinin gündem olması ve Elon Musk tarafından önerilmesinin ardından, altın günlerini yaşıyor. Signal, Google Play Store‘da, mesajlaşma uygulamaları kategorisinde ikinci sırada yer alıyor.

Peki ya sizin Facebook CEO’su olan Mark Zuckerberg ile ilgili düşünceleriniz neler? CEO’nun mesajlaşma uygulaması Signal’i kullanmasıyla alakalı görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.
yazarOğuz Çakır

1998 yılında Samsun’da doğdu. Uzun yıllardır meraklısı olduğum teknolojiyi, inceliyor ve yakından takip ediyor. İstanbul Üniversitesi'nde eğitimime devam ederken, bir yandan da ShiftDelete.net için teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
6 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
ugah6aiw
ugah6aiw
5 gün önce

ne bekliyorsunuz ki tabi ki signal kullanacak…

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 gün önce

facebook sabıkalı da ondan signal kullanıyor

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 gün önce

Adam doğal olarak rakip uygulamanın eksilerini artılarını öğreniyor, tabi ki yükler siz ne sanıyorsunuz Apple yoneticilerinin Windows yüklü bilgisayarlara ya da android yüklü telefonlara dokunmadığını, test edip araştırmadığını, karşılaştırmadığını şeytan icadı bu dediğini filan mı?

teknoloji dostu
teknoloji dostu
5 gün önce

iPhone 12 tanıtılırken Windows 10 tabanlı laptoplarla sunu yaptıklarını gördüm 🙂

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 gün önce

Demekki sayın Abdullah Çiftçi’nin dedikleri birer birer ortaya çıkacak. Yani adamlar popüler yapıp ondan sonra satın alacak!!!

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
5 gün önce

whatsapp, telegram gibi uygulamalar konuşmaları şifreliyor, ancak metadata verilerini şifrelemiyor. bu verilerde de sizin birçok bilginiz bulunuyor. işte signal, hem konuşmaları hem de bu metadata verilerini şifreliyor. bu yüzden signal daha güvenli.

" Sızıntıda şok detay: Mark Zuckerberg Signal kullanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Sızıntıda şok detay: Mark Zuckerberg Signal kullanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Sızıntıda şok detay: Mark Zuckerberg Signal kullanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  2. 2 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  3. 3 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  4. 4 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  5. 5 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  6. 6 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  7. 7 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  8. 8 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  9. 9 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  10. 10 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?