Marmara Üniv. Dijital Baskı Laboratuarı


01 Ekim 2009 Perşembe 15:15
Marmara Üniv. Dijital Baskı Laboratuarı

Kuruluşunun birinci yılını geride bırakan Canon Eurasia, Türk basım endüstrisinin ihtiyacı olan kalifiye iş gücünün yetişmesini sağlamak ve sektördeki firmalara verimlilik konusunda destek olabilmek amacıyla önemli bir projeyi hayata geçirdi. Bu doğrultuda Basım Sanayii Eğitim Vakfı (BASEV) koordinasyonu ile Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Matbaa Eğitimi Bölümü’ne Dijital Baskı Laboratuarı kazandıran Canon, ilk etapta 400 öğrencinin yararlanacağı laboratuarda ayrıca dijital baskı, teknolojik gelişmeler, baskı sistemleri ve iş geliştirmeye yönelik seminer ve eğitimler de düzenlenecek.

 


Basım Sanayii Eğitim Vakfı (BASEV) koordinasyonu ile Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Matbaa Eğitimi Bölümü’nde hayata geçirilen laboratuarda, Canon’un dijital baskı sistemleri, renk yönetim ve iş akış yazılımları yer alıyor

 

Canon Dijital Baskı Laboratuarı’nın açılış töreninde konuşan Canon Eurasia CBS Ülke Direktörü Peter Saak, proje ile ofsetten dijital baskıya geçişin giderek hızlanması nedeniyle ortaya çıkan kalifiye insan kaynağı ihtiyacının karşılanmasına destek olmak istediklerini söyledi. Saak, “Dijital Baskı Laboratuarı’nda Canon’un dijital baskı sistemleri, renk yönetim ve iş akış yazılımları yer alıyor.

Öğrenciler, dakikada 51 sayfa hızında profesyonel renkli baskı sistemimizi ve görüntü işleme bilgisayar ara birimimizi deneyebilecekler. Sadece eğitim amacı ile kullanılacak bu sistemin ihtiyacı olan sarf malzemeleri ve bakımlarını da Canon Eurasia olarak üstleneceğiz. Okuldan mezun olan öğrenciler, dijital baskı konusunda da eğitim almaları durumunda pazarda bu konudaki ihtiyaç doğrultusunda iş bulabileceklerdir” diye konuştu.

:: Canon’un bu yatırımını nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Marmara Üniv. Dijital Baskı Laboratuarı”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Çok iyi bir, dakikada 51 sayfa hızında vavv, kesinlikle iş konusundada oldukça iyi olacak kanımca.
  Haber için ayrıca teşekkürler..

" Marmara Üniv. Dijital Baskı Laboratuarı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Marmara Üniv. Dijital Baskı Laboratuarı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Marmara Üniv. Dijital Baskı Laboratuarı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme
 2. 2 Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video) Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video)
 3. 3 SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler? SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler?
 4. 4 Kadın gözüyle iPhone SE 2020 Kadın gözüyle iPhone SE 2020
 5. 5 Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)
 6. 6 "Uygun fiyatlı" iPhone 8 Plus hala alınır mı?
 7. 7 iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık! iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık!
 8. 8 Bayram harçlıklıları ile alınacak en iyi teknolojiler! Bayram harçlıklıları ile alınacak en iyi teknolojiler!
 9. 9 Ofiste kim kaç yaşında? Editöre şok! Ofis içi Ofiste kim kaç yaşında? Editöre şok! Ofis içi
 10. 10 Serinlemek kolay mı? Klima seçme rehberi - Kısayol #64 Serinlemek kolay mı? Klima seçme rehberi - Kısayol #64