Okunma

Mercedes araç şarj istasyonu tanıtıldı!


11 Mart 2018 Pazar 23:59
Mercedes araç şarj istasyonu tanıtıldı!

Geçtiğimiz günlerde Alman otomotiv devi Mercedes araç şarj istasyonu tanıttı. Araçları çok yüksek hızda şarj edebilen istasyonlar, firmanın elektrikli araçlarının olmazsa olmazı olacak. Şık bir tasarıma sahip olan şarj istasyonlarının ilginç özellikleri de bulunuyor.

Elektrikli araçlarda oldukça geri kalan Alman otomotiv üreticileri, pazarı Tesla, Nissan ve Mitsubishi gibi rakiplerine bıraktı. Almanya’da ve diğer pek çok Avrupa ülkesinde içten yanmalı motorlara getirileceği açıklanan kısıtlamaların ardından Alman üreticiler, daha hummalı bir çalışma içerisine girdi. Önümüzdeki yıldan itibaren elektrikli olarak sıfırdan tasarlanmış SUV araçlarını piyasaya sürecek olan Mercedes, yeni araçlarında kullanacağı önemli bir üniteyi de tanıtı.

Mercedes araç şarj istasyonu tanıtıldı!

mercedes araç şarj istasyonu

Cenevre Otomobil Fuarı‘nda yapılan lansmanda iki farklı elektrikli araç şarj ünitesi tanıtıldı. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan üniteler, 22 Kw hızında şarj işlemi gerçekleştirebiliyor. Mercedes bayileri, AVM’ler ve özel istasyonlarda karşımıza çıkacak olan istasyonlar iki farklı modelle gelecek. İlk model tek aracı 22 Kw güç ile şarj etme kapasitesine sahipken, ikinci model iki aracı aynı anda şarj edebilecek.

Alman üreticiler incelemek için Tesla Model 3 aldı

RFID teknolojisine de sahip olan şarj istasyonları, her zaman internete bağlı olacak. Farklı araçları ve sürücüleri otomatik olarak tanıtacak sistem, cep telefonu üzerinden kontrol edilebiliyor. 2018in yaz aylarından itibaren kullanıma sunulmaya başlayacak şarj istasyonları, ilk olarak tek aracı şarj edebilecek versiyonuyla piyasada olacak. 2019’dan itibaren de iki aracı aynı anda şarj edebilen versiyonunun kullanıma sunulması bekleniyor.

Yapılan resmi lansmanda tasarlanan ünitelerin AVM ve bayilere yerleştirileceğinin bilgisi verildi. Ancak, sızan bazı görsellere göre Mercedes, istasyonlarının ev versiyonu üzerinde de çalışıyor. AVM’lerde göreceklerimiz ile aynı tasarıma sahip olacağı tahmin edilen ev üniteleri, büyük ihtimalle, daha düşük şarj kapasitesine sahip olacak.

Geçtiğimiz ay Mercedes ve Audi’nin de aralarında bulunduğu bazı Alman otomotiv üreticileri, Amerika’dan Tesla Model 3 getirterek parçalamış ve detaylıca incelemişti. İddialara göre mühendisler, bazı sorunlara bulunan çözümleri gördüklerinde hayrete düştü.

::Alman üreticilerin elektrikli araçlardaki performansı hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mercedes araç şarj istasyonu tanıtıldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mercedes araç şarj istasyonu tanıtıldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mercedes araç şarj istasyonu tanıtıldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "