Okunma

Mesaj Atmaya Doymuyoruz


17 Haziran 2009 Çarşamba 12:29
Mesaj Atmaya Doymuyoruz

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2008 Yılı Faaliyet Raporu’nu açıkladı. Raporda yayınlanan verilerde en çok dikkat çeken şey SMS sayısındaki inanılmaz artış. Yayınlanan rakamlara göre 2008 yılı içinde Türkiye’de 77,7 milyar adet SMS gönderildi. 2007 yılında gönderilen SMS sayısı 36 milyardı. Bir sene içinde gerçekleşen neredeyse %100’lük artış cep telefonlarına ne kadar bağımlı hale geldiğimizi kanıtlar nitelikte.

Faaliyet Raporu’nda ayrıca başka önemli veriler de bulunuyor. 2008 yılının sonu itibariyle Türkiye’de kayıtlı mobil abone sayısı 65.8 milyona ulaştı. Bu da neredeyse ortalama her kişiye bir hat düştüğü anlamına geliyor. Geçtiğimiz yıl içinde yeni abone olanların %80’i kontörlü hatları tercih ederken, faturalı hatları tercih edenlerin oranı %20’de kaldı.

GSM opertörlerinin pazar paylarına bakıldığında ise Turkcell’in liderliğini görüyoruz. Turkcell pazarın %56’sını elinde tutarken Vodafone %25, Avea ise %19’luk paya sahip.

:: Cep telefonunda mesaj atmayı mı, yoksa konuşmayı mı tercih ediyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Mesaj Atmaya Doymuyoruz”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    senede 10 tane mesaj atmam konuşmak daha güzel

  2. SDN Okuru dedi ki:

    %100 lük artışın asıl sebebi operatörlerin sunduğu paket sms tarifeleri önceden sms başına 2 kontör düşerken şuan 39 köntore 5k sms atabiliyorsunuz. Aylık 3k dan fazla atıyorum xD

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Konusmak en gü***** oda beyine ***** milletde bir mesaj bagimliligi var ciddi ciddi doktora gözükmesi gereken insanlar bunlar.

" Mesaj Atmaya Doymuyoruz konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mesaj Atmaya Doymuyoruz ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mesaj Atmaya Doymuyoruz ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "