Microsoft 50 yeni oyuna dokunmatik kontrolcü ekledi


08 Nisan 2021 Perşembe 09:05
ABONE OL
Microsoft 50 yeni oyuna dokunmatik kontrolcü ekledi

Bulut tabanlı oyun servislerinde ya da uzaktan oynama gibi seçeneklerde akıllı telefonlarda ya da tabletlerde dokunmatik kontrolcüler çıktığını görmüşsünüzdür. Bu tarz dokunmatik kontrolcüler, fiziksel kontrolcüsü olmayan oyuncuları oyuna sokmak ve oyunları denemek isteyenler için ideal oluyor. Dokunmatik kontrolcüler, fiziksel kontrolcülerine yerini alamaz ama en azından işlevsel olabiliyorlar. İlk başlarda alışması biraz zaman alabiliyor.

Microsoft, Game Pass’te bulunan 50 yeni oyuna dokunmatik kontrolcü desteği ekledi

Microsoft, Game Pass‘te bulunan ve XCloud bulut tabanlı oyun sevisinin içerisinde bulunan 50 yeni oyuna dokunmatik kontrolcü desteği ekledi. XCloud benzeri buluttan oyun oynama servislerinde dokunmatik kontrolcüler önemli oluyor. Hızlı FPS oyunları dokunmatik kontrolcüler için uygun değil ama sıra tabanlı Japon Rol Yapma Oyunları (JRPG) ve sıra tabanlı diğer tür oyunlar için uygun oluyor.

Yarış oyunları da başlarda zorlayabilir fakat alıştıktan sonra dokunmatik kontrolcüler rahat gelmeye başlayacaktır. 50 yeni oyun arasında Minecraft Dungeons, Hellblade: Senua’s Sacrifice, Streets of Rage 4, Dead Cells, Celeste, Gears 5, Dragon Quest XI ve What Remains of Edith Finch gibi oyunlar yer alıyor. Diğer oyunlara bu linke tıklayıpXbox Touch Controls” seçeneğinden bakabilirsiniz
yazarAlpatürk Şahin

1995 yılında Trabzon'da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi aldı. 2019'dan beri ShiftDelete.Net için içerik üretiyor. Grafik tasarımın yanı sıra, oyunlarla ve müzikle ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Microsoft 50 yeni oyuna dokunmatik kontrolcü ekledi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft 50 yeni oyuna dokunmatik kontrolcü ekledi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft 50 yeni oyuna dokunmatik kontrolcü ekledi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 BİM'de satılacak drone'u inceledik BİM'de satılacak drone'u inceledik
  2. 2 Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet! Apple'ın tanıttığı yeni ürünler neler? 10 dakikada özet!
  3. 3 Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme! Drone'un kralı bu mu? DJI FPV inceleme!
  4. 4 Apple yeni ürünlerini tanıttı! Apple yeni ürünlerini tanıttı!
  5. 5 Ali Babacan çekiminin arka planı! Ali Babacan çekiminin arka planı!
  6. 6 BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik! BİM'de 75 TL'ye satılacak Polosmart kulaklığı test ettik!
  7. 7 Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme! Merakla beklenen Xiaomi Redmi Note 10 inceleme!
  8. 8 Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık! Askerde telefonla neler yaşadık? Anılarımızı anlattık!
  9. 9 Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk Ali Babacan ile gençleri ve teknolojiyi konuştuk
  10. 10 HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık! HES kodu göstermeye son: HES kodumuzu bastık!