Microsoft’tan Başkanlık seçimi sonrası ilginç karar


05 Şubat 2021 Cuma 22:34
ABONE OL
Microsoft’tan Başkanlık seçimi sonrası ilginç karar

Microsoft, Joe Biden ve Donald Trump arasında geçen ABD Başkanlık yarışı sonrası, seçimin onaylanmasına itiraz eden politikacılar için bağış iptali kararı aldı. Son yapılan seçimler sonucu, Joe Biden 46. ABD Başkanı oldu.  Ancak seçimlerin Kongre’de onaylanması sırasında, Trump destekçileri tarafından Kongre Binası işgal edildi.

Bu işgal sonrası yapılan göstermelik oylamada ret oyu veren politikacıları zor günler bekliyor gibi görünüyor.

Microsoft, Trump destekçileri için bağış iptali kararı aldı

Politikacılar için özel bir bağış fonu sağlayan Microsoft, 7 Ocak tarihinde gerçekleşen Kongre Binası işgali sonrası, bağış politikasını yeniden değerlendirmek üzere askıya almıştı.

Yeni alınan karar ile birlikte, ABD Başkanlık seçimi sonuçlarını tanımayan ve ABD eski Başkanı Donald Trump‘ın tezlerine destek veren Kongre üyeleri için fon ayırmama kararı aldı. ABD Baçkanlık seçim sonuçları açısından seçim sonuçlarının resmen ilan edilmesi, ABD Başkanı seçilmek için yeterli.

Ancak Kongre formalite olarak toplanıp, seçim sonuçlarını onaylıyor. Bu onaylama sırasında meydana gelen, Kongre Binası işgali  ABD için kara bir leke olarak tarihe geçti. Bu baskın sonrası Kongre üyeleri arasında ret oyu kullanan politikacılar için ise bağış kapıları bir bir kapanıyor gibi görünüyor.

Microsoft, bağış iptali, kongre işgali, abd başkanlık seçimi

Microsoft, Democracy Forward Initiative adlı yeni bir fonlama programının da duyurusunu yaptı. Buna göre yazılım devi politikacıları desteklemek yerine, oy kullanma haklarını korumak üzere kurulmuş sivil toplum kuruluşlarına destek sağlayacak.

Microsoft, bu bağışları durduran tek büyük teknoloji firması değil. Daha önce de Google, benzer bir açıklama yaparak seçim sonuçlarının onaylaması karşısında oy kullanan Kongre üyelerine fon sağlamayacaklarını duyurmuştu.

AT&T, Amazon, Verizon, Comcast, Dell ve Intel ise şu anda tüm bağışları askıya almış durumda.
yazarVeyis Özen Ertuğ

Marmara Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan yazar, ilk gençliğinden itibaren yeni teknolojilere, teknoloji tarihine ve kültürüne merak duyuyor. Bu merakını okuyucusuna aktarmaya çalışan yazarın, Mobimag dergisi ile 2011 yılında başladığı teknoloji editörlüğü macerası, 2018 yılından beri SDN ailesinde devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Problem şurda birincisi neden şirketler profesyonel olup siyasilere sponsorluk veriyor. İkincisi madem hayır oyu kullanan biryer var ve bu ABD yasalarına dayanan bir durum neden yaptırım uyguluyorlar. Bu baya saçma olay. Seçme hakkın var ama hayır kullanırsan paranı keserim. Hey gidi günler

" Microsoft’tan Başkanlık seçimi sonrası ilginç karar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Başkanlık seçimi sonrası ilginç karar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Başkanlık seçimi sonrası ilginç karar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 AliExpress'te ihracat nasıl yapılır? AliExpress'te ihracat nasıl yapılır?
  2. 2 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi 20 TL'lik Platoon Pars Bluetooth Kulaklık incelemesi
  3. 3 Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık Scratch Cup 2021'de miniklerin kod eğitimine katıldık
  4. 4 C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi! C4U akıllı güvenlik kamerası incelemesi!
  5. 5 Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mi 10T Lite kutusundan çıkıyor!
  6. 6 MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme MSI Clutch GM41 Lightweight mouse inceleme
  7. 7 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda? 11 yıllık HTC Desire HD ne durumda?
  8. 8 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık! 9.000 TL'lik Vivo X51'i kutusundan çıkardık!
  9. 9 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye! 2.850 TL’ye en iyi sistemi topladık, size hediye!
  10. 10 Arzum Mixtech Multi Blender inceleme Arzum Mixtech Multi Blender inceleme