Microsoft Başarılı Projeleri Destekliyor


12 Mayıs 2010 Çarşamba 04:30
Microsoft Başarılı Projeleri Destekliyor

Microsoft Research dünyanın çeşitli bölgelerinde yer alan 6 büyük araştırma laboratuvarında, bilgisayar mühendisliğine yönelik kapsamlı araştırmalar yürütürken, dünyanın çeşitli bölgelerinde üniversiteler ve bilimsel kurumların BT alanındaki bazı projelerine destek veriyor.

Türkiye’de daha önce Boğaziçi ve Koç üniversiteleriyle çeşitli temasları olan Microsoft Research, en son olarak Özyeğin Üniversitesi’nde süren bir yazılım projesine katkıda bulunmaya başladı.


Çok Çekirdekli İşlemcilere Doping Etkisi

Özyeğin Üniversitesi bünyesinde yürütülen bu proje, yazılımların çok çekirdekli işlemcilerin sunduğu büyük potansiyelden eksiksiz faydalanmayı amaçlıyor.

Bu tür işlemcilerin atıl kapasitesini etkin bir şekilde değerlendiren yazılım rutinleri, bu işlemcileri kullanan bilgisayarlara yüklenen uygulamalara da önemli bir esneklik ve hız kazandıracak.

Böylece, bilimsel hesaplamalar ve bilgisayar grafikleri daha hızlı yapılabileceği gibi bilgisayarlar arasında veriler daha hızlı gönderilebilecek veya kaynakları kısıtlı olan cihazlar üzerinde işlemler daha etkili sonuçlar verebilecek.

 

Günümüzün en yenilikçi teknolojilerine imza atan Microsoft Research, proje ve bilimsel araştırmalara destek veriyor.

 

Özyeğin Üniversitesi’nde şimdi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Yrd.Doç.Dr Barış Aktemur yönetiminde yürüyen proje, bu tür faydaları sağlayan yazılım üretimi teknikleri ve olanaklarını, Microsoft Research’ün desteğiyle çok geniş bir programcı topluluğunun kullanımına sunmayı hedefliyor.

Özyeğin Üniversitesi’nde bu proje kapsamında bir yüksek lisans öğrencisi, Microsoft Research araştırmacılarıyla sürekli yakın temasta olacak. Böylece en son gelişmeleri ve yenilikleri uzmanlarından ve en doğru kaynaklardan edinen öğrenci, bu bilgilerini proje kapsamında hayata geçirebilecek. Daha sonra projeyi Microsoft Research merkezinde sunacak olan öğrenci akademik geleceği açısından da önemli bir fırsat elde etmiş

:: Firmaların üniversitelerle işbirliğinde olmasına nasıl bakıyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Başarılı Projeleri Destekliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Başarılı Projeleri Destekliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Başarılı Projeleri Destekliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı! Demon's Souls oynanış videosu yayınlandı!
  2. 2 iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik! iPhone'a her şeyi yaptıran Siri kestirmelerini denedik!
  3. 3 Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme Herkes onu konuşuyor: OnePlus 8T inceleme
  4. 4 EBA için en iyi 5 tablet önerisi! EBA için en iyi 5 tablet önerisi!
  5. 5 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  6. 6 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  7. 7 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  8. 8 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  9. 9 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  10. 10 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!