Microsoft Edge için dört yeni özellik geliyor


04 Mart 2021 Perşembe 22:33
ABONE OL
Microsoft Edge için dört yeni özellik geliyor

Chromium tabanlı internet tarayıcısı Microsoft Edge, yeni özellikler almaya devam ediyor. Şubat ayı içerisinde, uyuyan sekmeler, hazır temalar ve şifre üretici gibi yeniliklerle kullanıcı karşısına çıkan Microsoft Edge, Mart ayı içerisinde alacağı yeniliklerle alışılagelmişin dışına çıkacak.

Microsoft Edge, çoğu internet tarayıcısının aksine sürekli olarak farklı özellikler test ediyor. Geçtiğimiz ay, interneti çocuklara daha güvenli hale getirmek için ”Çocuk modu” özelliğini test etmeye başladığı açıklayan Microsoft‘un Edge tarayıcısı için gelecek yeni özelliklerine göz atalım.

Microsoft’un bir yıl önce duyurduğu dikey sekme özelliği sonunda geliyor

Geçtiğimiz yıl Edge tarayıcısı için dikey sekmeler özelliğini duyuran Microsoft, Mart ayı içerisinde özelliği kullanıcılarla buluşturacak. Bu özellik sayesinde, üst tarafta bulunan sekmeleri yan tarafa alabileceksiniz. Özellikle 16:9 ekranlar için oldukça faydalı olacak bu yeni özellik, istediğiniz zaman gruplandırabileceğiniz bir yapıya sahip olacak.

Dikey sekme özelliğinin ardından gelecek bir diğer özellik ise başlangıç desteği olacak. Bu özellik sayesinde tarayıcınızın açılma hızı ciddi oranda artacak. Windows yöneticisi Liat Ben-Zur’a göre, başlangıç desteği özelliği ile tarayıcının açılma hızı yüzde 29’dan yüzde 41 seviyelerine çıkacak. Başlangıç desteği özelliği, bu ay içerisinde tüm Microsoft Edge tarayıcılarında otomatik olarak etkinleştirilecek.

microsoft edge

Microsoft Edge, yeni özelliği ile bundan sonra arama sonuçlarının yanı sıra infografikleri de göstermeye başlayacak.

Eğer arama motoru olarak Bing kullanıyorsanız, bu yeni özellik sizi memnun edebilir. Mart ayından itibaren, Bing arama motorunun Microsoft Edge tarayıcısı üzerindeki çalışma şekli değişecek. Örneğin, geniş arama hacmine sahip bir konu ile ilgili bir arama yaptınız. Karşınıza arama sonuçları ile birlikte, veri ve bilgi birikimlerini görsel olarak sergileyen infografikler de çıkmaya başlayacak.

Son olarak, Microsoft Edge tarayıcısının ”geçmiş” bölümünün yeri değişecek. Daha önce ”Ayarlar” kısmından gidebildiğiniz geçmiş bölümü, bundan sonra araç çubuğundan kolayca açılabilecek. Tarayıcıya bu ay içerisinde gelmesi beklenen yeni özellikler, kullanıcıların ilgisini çekecek gibi görünüyor.
yazarTunahan Karakış

İlk bilgisayarını 7 yaşında edinen Tunahan, o günden itibaren teknolojiye ve video oyunlarına karşı hep ilgili oldu. Yakın zamanda yolu SDN ile kesişen Tunahan, edindiği bilgileri insanlarla paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Mehmet
Mehmet
1 ay önce

Bence Edge’nin en büyük sorunu açılışının çok yavaş olması. Chrome şak diye açılırken Edge için 5-10 saniye bekliyorsunuz. Bu bile büyük fark. Açıldıktan sonra chrome ile hemen hemen aynı hızda.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Tarayıcıyı yavaşlatmasınlarda veya bozmasalar olabilir

" Microsoft Edge için dört yeni özellik geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Edge için dört yeni özellik geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Edge için dört yeni özellik geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  2. 2 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  3. 3 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  4. 4 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  5. 5 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  6. 6 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  7. 7 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  8. 8 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  9. 9 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  10. 10 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!