Okunma

Microsoft Hisseleri Satışa Çıktı!


06 Kasım 2010 Cumartesi 07:43
Microsoft Hisseleri Satışa Çıktı!

Popüler teknoloji firması Microsoft, hisselerini satışa çıkardı! Hayır, firma batmıyor, sadece bir kısım hissesini satarak içerisinde bulunduğumuz mali yılda daha avantajlı bir konuma geçmek istiyor.

Firmanın CEO’su konumunda bulunan ve aynı zamanda firmanın %4.2‘sine de sahip olarak elinde 359 milyon hisse (9.6 milyar dolar) barındıran 54 yaşındaki Steve Ballmer, bu hisselerin bir kısmını satarak stratejik bir hareket izlediğini açıkladı ve “Başarısızlığını kabul ediyor ve CEO’luktan ayrılıyor mu?” iddialarını net bir dille yalanladı.

Ballmer şimdiye kadar değerleri 26 ve 28 milyon dolar arasında değişen 49.3 milyon hisse sattı. Satılan hisseler toplamda 1.3 milyar dolara yakın bir paraya karşılık geliyor.

 

 

Steve Ballmer’ın sene sonuna kadar toplamda 75 milyon hisse satacağı açıklandı. Microsoft’un %7.2’sine sahip olan ve toplamda 621 milyon hissesi bulunan Bill Gates ise bu hisse satışı konusunda bir açıklama yapmadı.

Ballmer, Microsoft’un resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada “Bu tamamen kişisel bir finansal hareketti. Bulunduğum pozisyonu terk edecek değilim. Windows Phone 7 ve Kinect gibi yenilikçi ve insanların hayatlarını değiştirebilecek ürünlerimize sonuna kadar inanıyorum. Bu ürünleri piyasaya süren CEO olmak gurur kaynağı” şeklinde konuştu.

:: Steve Ballmer’ın Microsoft’u yönetme politikasını beğeniyor musunuz?

 
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Hisseleri Satışa Çıktı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Hisseleri Satışa Çıktı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Hisseleri Satışa Çıktı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "