Okunma

Microsoft Kinect’i Geliştiriyor


02 Temmuz 2012 Pazartesi 06:14
Microsoft Kinect’i Geliştiriyor

Microsoft‘un geçtiğimiz sene sonuna doğru başlattığı ve bu sene 25 Ocak tarihine kadar başvuruları topladığı Kinect Accelerator programının kazananları belli oldu. Kinect’in gerek Xbox gerek de Windows için yaratıcı fikirlere sahip yazılımlar ya da işlevler geliştirmesini sağlayan programda kazanan 11 takım, 13 hafta boyunca Microsoft‘un kampüslerinde beyin fırtınası oluşturup fikirlerini uygulamaya geçirdiğiler.

Microsoft’un tüm yazılımlarına da erişme imkanı sunulan geliştirici ekipler aynı zamanda fikirleri sayesinde 20‘şer bin dolar ödülün de sahibi oldular. Microsoft‘un bu süreçte Windows için geliştirilen uygulamalara büyük önem verdiği ve Windows 8 ile uyumlu güzel uygulamaların geleceği belirtiliyor.

Şu an için özellikle geliştiriciler için satışta olan Kinect for Windows ürünü, Windows 8 çıktıktan bir süre sonra daha yaygın olarak tüm kullanıcılara satılmaya başlanacak. Böylece Xbox için çıktığı zaman Windows’a uyarlayıp bilgisayarı kullanmaya çalışan yazılımcıların da hayalleri gerçeğe dönüşmüş olacak.

Kinect‘li bir bilgisayar için biraz daha beklemek gerekiyor. Görünüşe göre de Microsoft bu konuda yoğun bir şekilde çalışıyor.

:: Kinect teknolojisini başarılı buluyor musunuz? Bilgisayarınıza almayı düşünür müsünüz?
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft Kinect’i Geliştiriyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft Kinect’i Geliştiriyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft Kinect’i Geliştiriyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "