Okunma

Microsoft, Silverlight 4’ü Detaylandırdı


09 Eylül 2009 Çarşamba 13:36
Microsoft, Silverlight 4’ü Detaylandırdı

Microsoft, dün itibariyle Amsterdam‘da Silverlight 4 teknolojisini hakkında bilgiler verdi. Adobe Flash‘ın yeni versiyonunun PlayReady dijital haklarını desteklemesi üzerine bir atak yapması beklenen Silverlight 4, bu beklenen atağı gerçekleştirebilir. Microsoft, Silverlight 4’ün ise ne zaman piyasaya çıkacağı hakkında bir bilgi vermedi. Yazılımın üçüncü versiyonunun 2009 Temmuz’da piyasaya çıktığı düşünülürse, bir süre daha beklememiz gerekebilir.

Microsoft ayrıca, önümüzdeki 30 gün içerisinde IIS (Internet Information Services) Media Services 3.0‘ın da yayınlanacağını duyurdu. Bu versiyonda internet üzerinden daha canlı ve akıcı bir yayın yapılabilecek. Teknolojinin beta versiyonu, Tour de France bisiklet yarışı, Fransa Açık tenis turnuvası ve Michael Jackson‘ı anma töreni gibi etkinliklerde denenmişti.

:: Silverlight hakkındaki görüşlerinizi forumda paylaşın.
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft, Silverlight 4’ü Detaylandırdı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft, Silverlight 4’ü Detaylandırdı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft, Silverlight 4’ü Detaylandırdı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "