Okunma

Microsoft da Türk Lirası’na Geçti


14 Ocak 2009 Çarşamba 09:02
Microsoft da Türk Lirası’na Geçti

Microsoft Türkiye‘nin girişimleri sonucunda, Microsoft Windows tarafından Yeni Türk Lirası’ndan Türk Lirası’na geçiş sağlamak için özel bir güncelleme hazırladı. Bilgisayarlarında Microsoft Windows işletim sistemi bulunan, dünya çapında bir milyarı aşkın kullanıcı bu güncellemeyi yüklediklerinde 1 Ocak 2009’dan itibaren Türkiye’nin resmi para birimi olan TL‘yi görüyorlar.

Böylelikle, Word, Excel gibi Microsoft Office uygulamaları başta olmak üzere, Windows platformunda çalışan iş ve kurumsal kaynak yönetimi programlarının parametrelerinde, Türkiye’nin resmi para birimi otomatik olarak TL cinsinden işlem görüyor. Bu durum, iş programlarında ve doküman yönetiminde avantaj sağlıyor.

Kullanıcılar, bu para birimi güncellemesini Windows Update kullanarak, ya da burayı tıklayarak edinebiliyorlar.

:: Sizin bilgisayarınız TL’ye geçti mi?
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft da Türk Lirası’na Geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft da Türk Lirası’na Geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft da Türk Lirası’na Geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "