Microsoft’tan Her Şirket İçin CRM


30 Haziran 2010 Çarşamba 13:30
Microsoft’tan Her Şirket İçin CRM

Kurumların mevcut ve potansiyel müşteri varlığını en iyi şekilde yönetmeyi sağlayan Microsoft Dynamics CRM, endüstrinin saygın araştırma kuruluşlarından Forrester Research tarafından Forrester Wave değerlendirmesinde hem orta ölçekli kurumlar, hem de büyük kurumlar klasmanında önemli bir konuma yükseldi.

Haziran 2010 tarihinde yayınlanan ve 2010‘un ikinci çeyreğindeki verileri esas alan Forrester raporlarında birçok CRM projesinin küresel durgunluk nedeniyle 2009 yılında iptal edildiğine dikkat çekilirken, 18 ay sonra ise CRM yatırımlarının yeniden canlanma eğiliminde olduğu ifade ediliyor.

Forrester Research Başkan Yardımcısı William Band, Microsoft Dynamics CRM‘in böyle bir süreçte sunduğu gelişmiş teknoloji ve kurumlara sunduğu avantajlarla üstünlüğünü kanıtladığını ifade ederek, 19 CRM paketini karşılaştırdıkları bu araştırmada, 516 ölçütü ayrı ayrı değerlendirdiklerini söyledi.

Kullanan şirketler yorumladı

Dünyada 20.000‘den fazla kurum tarafından kullanılan Microsoft Dynamics CRM‘in kullanıcı sayısı 1 milyonu aştı. Türkiye’de ise IKEA, Ağaoğlu, Kale Seramik, LC Waikiki, Boyner, BurgerKing ve Vakıfbank gibi farklı sektörlerden yaklaşık 500 yerli firmada 15.000 kullanıcı tarafından müşteri yönetiminde yönelik katma değer yaratmak amacıyla kullanılıyor.

Küresel rekabete açılan birçok Türk şirketinin öncelikli tercihi olarak ülkemizde yaygın bir şekilde kullanılan Microsoft Dynamics CRM, Türkiye’de ev mobilyası kavramına yeni bir bakış açısı getiren IKEA mağazalarında “Aile Kartı” ekseninde çok başarılı bir müşteri sadakat programının oluşturulmasını sağladı.

IKEA Aile Kartı, Türkiye genelinde tüm IKEA müşterilerinin her mağazada tanınması, kendilerine özel kampanyalar tasarlanması ve alışveriş alışkanlıklarının saklanıp analiz edilebilmesi için Microsoft Dynamics CRM‘in yenilikçi teknolojilerinden yararlanıyor.

Çağrı merkezi çalışanlarının bilgiye daha hızlı ulaşmasını ve müşteri isteklerinin daha kısa sürede sonuçlandırılmasını hedefleyen Vakıfbank ise müşteri hizmetleri süreçlerini ve şikayet yönetimini Microsoft Dynamics CRM ortamına taşımaya başladı.

Yönetimlerini CRM’e uyarlayan şirketler

Mağazacılık sektöründe ise Microsoft Dynamics CRM‘in kurumlara sağladığı birçok avantaj bulunuyor. Müşteri memnuniyetine çok önem veren Tema Mağazacılık (LC Waikiki) müşteri hizmetlerini güvenilir CRM platform ile yönetme kararı aldı.

LC Waikiki, bu uygulamayı iç müşteri memnuniyetini artırma amacıyla da kullanmayı planlıyor. Yurt genelinde yaygın mağazalarda çalışanların bilgi işlemden istekleri artık Microsoft Dynamics üzerinde bilgi işlem merkezine ulaşacak.

Kale Seramik‘te gerçekleştirilen bir başka Microsoft Dynamics CRM projesi ise şirketin satış ve pazarlama grubu faaliyetlerini 700‘e yakın satış elemanıyla birlikte ve etkin bir şekilde yönetme imkanına kavuştu.

Bu projenin sonucunda Kale Seramik cirosunu yüzde 15 artırırken, toplam satış süreci de ortalama olarak yüzde 30 oranında kısaldı. Ayrıca Kale Seramik bayilerinde çalışan satış temsilcilerinde Kaleseramik aidiyet duygusunu yaratmak, onlara başarılı olmaları için gerekli desteği vermek amacıyla kurulan Kaleworks portalı da Microsoft Dynamics CRM veritabanı ile destekleniyor.

:: Şirketinizde CRM programları kullanıyor musunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft’tan Her Şirket İçin CRM konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Her Şirket İçin CRM ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Her Şirket İçin CRM ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  2. 2 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  3. 3 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  4. 4 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  5. 5 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  6. 6 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  7. 7 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  8. 8 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  9. 9 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  10. 10 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?