Okunma

Microsoft’tan Türkiye’ye Ar-Ge Yatırımı


20 Kasım 2011 Pazar 08:00
Microsoft’tan Türkiye’ye Ar-Ge Yatırımı

Microsoft’un Türkiye’ye yaptığı ilk Ar-Ge yatırımı olan ve Koç Üniversitesi işbirliği ile hayata geçirilen Yazılım Mühendisliği Laboratuvarı kapılarını ShiftDelete.net‘e açmıştı. Laboratuvar’ın Direktörü Yrd. Doç. Dr. Serdar Taşıran ile bir röpartaj da yapmıştık. Röportajımızı merak edenler izlemek için buraya tıklayın

Ar-Ge yatırımını bir de Microsoft tarafından dinleyelim dedik ve mikrofonumuzu Microsoft Türkiye Genel Müdür Yardımcısı Melek Pulatkonak‘a çevirdik. İşte Pulatkonak ile yaptığımız röportaj:

:: Bu tip yatırımları nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Microsoft’tan Türkiye’ye Ar-Ge Yatırımı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Koc Universitesi kesinlikle dogru bir secim olmus. Bilgisayar muhendisligi alaninda Turkiye’deki en iyi okullardan birisi. Arastirmalarin basari ile yurutulecegini dusunuyorum.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  o zaman kendi versiyonunu yap,kendi bilgisayarında kullan,kendi malın olsun..windows her sene TÜRKİYE BÜTÇESİNDEN 600 bin dolar para alıyormuş,google,de aynı öyle.
  ..
  pardus,u TÜRKİYE tam geliştiremiyor,TUBİTAK,umursamıyor,
  eee kala kala windows,a kalı***** klavyeler TÜRK KLAVYESİ değilde ***** ABD. Q klavyesini zorla millete kullandırıyor,***** ve ***** F klavyesi yazımı ve rahatlığı Q klavyesinden milyon kere daha rahattır.
  ben 10 parmak F klavyesi yazıyorum.
  Tuşları parmaklarım ***** değil,!!
  her parmakta bir den fazla akıl,zeka,yetenek,özellik,algılama ESASLARI vardır,bir parmak hata yaparsa hemen diğer parmak beyne haber veriyor,,ve beyinde bana haber veriyor,o hatayı düzeltiyoruz.
  MESELA, bir hatalı sözcük yazayım..ART sözünü.ARK yazdığımda,beyin diyorki,sen yanlış yazdın.yazıda ART geçiyor,SEN ark yazdın..misali gibi.
  TÜRK MALINI YÜKSELTEREK ÖVMEK VE KULLANMAK GEREKİR.
  işte TÜRK MALI OLMAYAN WİNDOWSLAR,ANDOİDLER, misali gibi.
  saygılarımızla..

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ASLINDA tablet işine son verilmeli,telefonları 5 veya 5.5 inç üzerinden yapılmalı hem tablet ve hemde telefon özellikleri taşınmalı,yeni DDR2 VEYA 3 ile beslenmeli,bellek gücü artırılmalı,mesela,64 ila 96 gb.
  dahili bellek en az 32 *****.
  ve diğer tablet ve telefon özellikleri.
  ..
  ama şirketler milleti aldatmak ve mal satmak için,tablet yanında kendilerince mümkün olsa birde TEPSİ çıkarırlar.
  milleti soymak iç***** milletinde gözü açıldı,isterse bu şirketler hergün tabletler çıkarsınlar kimse almıyor,yada çok az kişi alıyor.
  o kadar malzeme ve işçilikte heba oluyor.
  TEK TİP OLACAK,..VE İKİSİDE BİR OLACAKTIR.
  TABLET TELEFON..= MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ..ve windows versiyonlu.
  ,,,,,,,, selamlar……….

 4. salak adam dedi ki:

  bunlar karşılığında bişey ister hiç hayırlı görmüyorum

 5. cgrszone dedi ki:

  Microsoft dünyadaki tüm üniversitelere yatırım yapıyor. Ben Bulgaristan’dayım ve burada da durum aynı…

 6. ozkanbey dedi ki:
 7. REDFOKS dedi ki:

  Microsoft ülkemizdeki bu tip yarımlarını artırmış durumda ama nedense hep altında bir çapanoğlu arıyorum içten içten

" Microsoft’tan Türkiye’ye Ar-Ge Yatırımı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Türkiye’ye Ar-Ge Yatırımı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Türkiye’ye Ar-Ge Yatırımı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "