Okunma

Microsoft’tan Yeni Web Cam


02 Temmuz 2009 Perşembe 09:05
Microsoft’tan Yeni Web Cam

LifeCam VX–2000, cazip fiyatı ve gelişmiş teknolojisi sayesinde ekonomiyle yüksek kaliteyi birarada sunuyor. Canlı ve çok net video görüntüleri sunan LifeCam VX–2000 dâhili mikrofonu ile büyük bir kullanım kolaylığı sağlıyor.

Bu yeni kamera bilgisayara bağlanmasıyla birlikte birkaç dakika içinde kullanıma hazır hale geliyor. Kullanıcılar VX–2000 ile geniş bant İnternet bağlantısı üzerinden aileleri ve arkadaşları ile görüntülü görüşmeyi anında başlatabiliyor.

IDC’nin tahminlerine göre her ay dünya üzerinde 35 milyonu aşkın insan web üzerinden görüntülü olarak birbiriyle haberleşiyor. Görüntü teknolojisi giderek gelişirken, İnternete bilgisayarlarından veya taşınabilir cihazlardan bağlanan insanlar özellikle hareketli veya loş ortamlarda daha temiz ve parlak görüntüler alabilmek istiyor.

Microsoft LifeCam VX–2000 keskin görüntü kalitesi ile kullanıcıların aile ve arkadaşları arasındaki mesafeleri yok ederken bir yandan da video efektleri ve kolay arama seçenekleriyle eğlenceli görüşmeler yapmalarına imkan sağlıyor.

Microsoft LifeCam VX–2000, hızla gelişmekte olan görüntülü arama dünyasının ihtiyaçlarına göre üretildi. VX–2000, VGA videosu ve 1.3 MP fotoğraf çözünürlüğü ile kristal netliğinde resimler sağlıyor. Kamera az ışıklı ortamlara otomatik olarak cevap vererek daha parlak ve temiz görüntüler oluşturuyor.

En yaygın Windows Live özelliklerini destekleyen Microsoft LifeCam VX–2000, bazı gelişmiş özellikleriyle görüntülü iletişim ortamına renk katıyor.

VX–2000, kullanıcıya eğlenceli görsel özellikleriyle görüntülü aramaları daha eğlenceli ve kişisel kılan video efektleriyle eğlenceli görüntüler oluşturmayı kolaylaştırıyor.

Anlık iletişimde kişilerin karşılaştığı en önemli sorun karşı taraftaki kişi veya kişilerin çeşitli nedenle yerinde bulunmamasıdır. Microsoft LifeCam VX–2000, çevrimiçi olmayan kişilere erişmek için etkili bir özelliği bulunuyor. Görüntülerinizi Video Mesajları şeklinde kaydedip karşı tarafa gönderebililyorsunuz. Karşı taraf çevrimiçi olur olmaz görüntülerinizi de alarak durumunuz hakkında bilgi sahibi olabiliyor.

Kolayca görüntülü arama yapabilmenizi sağlayan Windows Live Arama Tuşu, bir tıklamayla görüntülü iletişimin keyifli dünyasına girmenizi sağlıyor.

::
Böyle bir Web kameraya sahip olmak ister misiniz?
yazarGökhan Saltık

ShiftDelete.Net, günlük 230.000 aşan ziyaretçi sayısı ile Türkiye’nin en büyük teknoloji sitesidir. 5 sene önce kurulan site 173.393 üyeye sahiptir. İçeriğini her geçen gün geliştiren ShiftDelete.Net sürekli büyüyen yapısıyla dikkat çekmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Microsoft’tan Yeni Web Cam”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Linux sürücülerini de yazmışlar mı acaba? Microsoft, linux’a destek verir mi acaba?

" Microsoft’tan Yeni Web Cam konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’tan Yeni Web Cam ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’tan Yeni Web Cam ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "