Okunma

Microsoft’un Gizli Telefonu


25 Eylül 2009 Cuma 07:17
Microsoft’un Gizli Telefonu

Microsoft’un gizli tutmaya çalıştığı cep telefonu projesinin resimleri İnternet’e sızdırıldı. Gizmodo adlı sitenin ele geçirdiği resimlerde Microsoft’un cep telefonu projesi olan Project Pink’ e ait iki modelin görüntülerinin Microsoft bünyesinde çalışan biri tarafından sızdırıldığı iddia ediliyor. Tahmin edebileceğiniz gibi Microsoft’tan konu hakkında bir açıklama gelmiş değil. Ancak cihazlar hakkında bazı detaylar ele geçirilmiş durumda.

Project Pink “Pure”

Öncelikle, bu cihazlar Sharp tarafından üretilecekler ve ürünlerin üzerinde Microsoft’la beraber Sharp’ın da adı yer alacak. Sharp, iki yıl önce Microsoft tarafından satın alınan Danger adlı firma için daha önce Sidekick adlı bir el bilgisayarı üretmişti. Project Pink ürünlerine baktığımızda da bunların Sidekick’e benzediğini ve aynı müşteri kitlesini hedeflediğini anlayabiliyoruz.

Saf Kaplumbağa

Sızdırılan resimlerde iki farklı modeli görüyoruz. Bunlardan Turtle kod adlı olanı Palm Pre’nin biraz tombul bir versiyounu gibi dururken, Pure adlı modelin tasarımı ise standart bir kayar kapaklı ve QWERTY klavyeli telefona benziyor. İki modelin de plastik kaplama oldukları kolayca anlaşılabiliyor. Ayrıca yuvarlatılmış hatları da modellerin ortak özelliklerinden.

Project Pink “Turtle”

Pink kod adlı telefonların bir diğer özelliği ise Zune servisleriyle uyumlu olacak olması. Ayrıca Pink’in de ileride kendine has uygulamaları olacağı belirtiliyor. Project Pink üyelerinin ne zaman piyasaya çıkacağı ve fiyatlarının ne seviyede olacağı konusunda ise henüz bir bilgi yok.

:: Microsoft’un cep telefonu hamlesini nasıl buldunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Microsoft’un Gizli Telefonu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Microsoft’un Gizli Telefonu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Microsoft’un Gizli Telefonu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "