Elon Musk, Tesla ve SpaceX’in hikayesini yazacak


08 Şubat 2021 Pazartesi 14:40
ABONE OL
Elon Musk, Tesla ve SpaceX’in hikayesini yazacak

Elon Musk, Cumartesi günü, en büyük iki şirketi olan Tesla, SpaceX ve kariyerinde öğrendiği dersler hakkında bir kitap yazdığını duyurdu. Musk, “Tesla ve SpaceX’in hikayesini anlatma zamanı” diyerek bir tweet attı. Daha sonra konuyla alakalı ikinci Tweet’ini atan milyarder, “Dünya ve Mars’tan” notunu düştü. İki Tweet’e ek olarak üçüncü bir Tweet’te atan Musk, üçüncü paylaşımında “dersler alındı” dedi.

Elon Musk’tan ‘kitap mı’ sorusuna cevap

Yaptığı Twitter paylaşımları ile 46 milyondan fazla takipçisini meraklandıran Elon Musk, bir takipçisinin konu ile alakalı attığı Tweet’lerin altına kitap yazıp yazmadığını sormasına karşılık “Evet” yanıtı ile attığı Tweet’lerin ipucunu verdi.

Musk, kitap yazmaktan en son 2019 yılında bahsetmişti ve erken kariyer hikayesinin “bir gün bir kitap değerinde olabileceğini” söylediğinde, bunun onu SpaceX, Tesla ve Neuralink’teki çalışmalarından uzaklaştıracağını açıklamıştı.

Yeni yaptığı paylaşımlar neticesinde kitap yazdığı iddiaları kuvvetlenen, The Boring Company’nin kurucusu SpaceX ve Tesla’nın CEO’su ve hem OpenAI hem de Neuralink’in kurucularından biri olan Musk’ın, kitap yazmaya nasıl zaman ayıracağı belli değil.

Ancak bilindiği üzere, Tesla’nın 27 Ocak‘ta yaptığı dördüncü çeyrek kazanç çağrısında konuşan Elon, önümüzdeki birkaç yıl boyunca Tesla CEO’su olarak kalmayı planladığını ancak “biraz daha boş zaman” sahip olmanın güzel olacağını ifade etti. Bu açıklamalar Elon Musk’ın yazacağı kitap ile alakalı boş zaman yaratma çabası olarak değerlendirilebilir.

Ek olarak şu anda dünyanın en zengin adamı olan Güney Afrika’lı girişimcinin, haftada 85 ila 100 saat çalıştığı ve gecede altı saat uyuduğu biliniyor.

Son olarak Musk’ın yazacağı düşünülen biyografi kitabının, milyarderin iş yolculuğu ile alakalı ilk kitap olmayacağını belirtelim. Öyle ki 2015 yılında gazeteci Ashlee Vance, “Elon Musk: Tesla, SpaceX ve Fantastik bir Gelecek Arayışı” başlıklı bir kitap yayınlamıştı.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 gün önce

Ow yeah

" Elon Musk, Tesla ve SpaceX’in hikayesini yazacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Elon Musk, Tesla ve SpaceX’in hikayesini yazacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Elon Musk, Tesla ve SpaceX’in hikayesini yazacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  2. 2 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  3. 3 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  4. 4 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  5. 5 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  6. 6 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  7. 7 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  8. 8 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!
  9. 9 Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık Dijital Tır'da BAYRAKTAR TB2 SİHA kullandık
  10. 10 Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği Zamanı unutturan 5 BluTV içeriği