Okunma

MIT Öğrencileri Türkiye’de


05 Aralık 2012 Çarşamba 09:02
MIT Öğrencileri Türkiye’de

Geçen yıl ABD’nin en ünlü üniversitelerinden biri olan MIT (Massachusetts Institute of Technology) ile işbirliği yapmaya başlayan Avea, bir grup öğrenciyi Türkiye’ye getirdi. Avea‘nın Ümraniye’de bulunan Teknoloji Merkezi‘ni ziyaret eden öğrenciler, geliştirilen projelerle ilgili sunum yaptılar.     

MIT‘teki öğrencilerin koordinasyonunu sağlayan Proje Sorumlusu Pelin Arslan ve AveaLabs Bölüm Müdürü Dr. Salih Ergut’a proje ile ilgili merak ettiklerimizi sorduk. İşte ShiftDelete.Net farkıyla bu özel röportaj:

    

Projenin MIT ayağında MIT Mobile Experience Lab, Mobil Yazılım Sorumlusu olarak çalışan Stephen Pomeroy veAveaLabs Yazılım Sorumlusu Ömer Faruk Kurt, birlikte nasıl bir çalışma yaptıklarını da yine kameramıza anlattılar:   

    

Avea & MIT işbirliği hakkında     

Gerçekleştirilen işbirliği kapsamında öne çıkan fikirlerler doğrultusunda, toplam 3 ay gibi kısa bir süre içerisinde, MIT laboratuvarlarında Avea için toplam 10 proje üretildi. Avea-MIT işbirliği kapsamında geliştirilen projeler, müzik, sosyal paylaşım, takvim&planlama, kültür-sanat, eğlence kategorilerinin yanı sıra lokasyon bazlı uygulamalar adı altında “geleceğe teknoloji üretme” amacıyla oluşturuluyor. Tümü mobil uygulama olan projeler, tamamen günlük hayatı kolaylaştırmak amacıyla tasarlanıyor.

MIT Mobile Experience Lab’in kapsamında AveaLabs’in sponsor olduğu “Design without Boundaries” araştırma dersinde ise; Avea’nın öncelikli olarak belirlediği akıllı şehirler ve sağlık alanlarındaki mobil uygulamalar üzerinde çalışmalar yapılıyor. MIT’nin Boston’daki üssüyle, Avea’nın İstanbul-Ümraniye’deki Teknoloji Merkezi arasında kurulan teknoloji köprüsü kapsamında MIT Mobile Experience Lab’den çıkan sonuçların, AveaLabs’de test edilerek hayata geçirilmesi amaçlanıyor.

:: İşbirliğini nasıl buldunuz? Tıklayın forumda tartışalım.

 
yazarÖzgür Çetin

10 yılı aşkın süredir teknoloji ve internet sektörüne yazılarıyla katkıda bulunan Özgür Çetin, mobil cihazlara ve dijital fotoğraf dünyasına özel bir ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “MIT Öğrencileri Türkiye’de”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bi an milli istihbarat teşkilatı sandım

 2. checkirge dedi ki:

  Herşey iyi güzel de şu konuşmayı biraz düzeltseniz çok iyi olacak.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  mit öğrencileri yurtdışındaki görevlerini bitirip Türkiye ye gelmiş:)

 4. Korpe dedi ki:

  MİT —-> (Massachusetts Institute of Technology)

" MIT Öğrencileri Türkiye’de konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere MIT Öğrencileri Türkiye’de ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda MIT Öğrencileri Türkiye’de ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "