Okunma

Mobil Cihazlar Dünya Nüfusunu Geçecek


15 Şubat 2012 Çarşamba 09:30
Mobil Cihazlar Dünya Nüfusunu Geçecek

Sistem ve ağ alanında dünya devi olan Cisco, 2011 ve 2016 aralığını kapsayan mobil cihazlar ile mobil internet kullanımı için yaptığı araştırmanın sonucu yayınladı.

Sonuçlara göre 5 yıl içerisinde dünya çapındaki mobil veri trafiği, dünya çapındaki sabit veri trafiğini üçe katlayacak. Ayrıca 2015-2016 yılları arasındaki mobil internet trafiği, 2012 yılındaki mobil internet trafiğini 3’e katlamış olacak.

Yüksek mobil internet kullanımının sebebi olarak ise, artacak mobil cihaz sayısı ve kullanıcıların çevrimiçi müzik ve video sitelerine olan alışkanlığı gösteriliyor.

2016 yılında internete bağlanacak olan mobil cihazların sayısının 10 milyar barajını geçeceği tahmin ediliyor. Tabi Cisco bu cihazların içerisine dijital reklam panoları, GPS sistemleri ve kablosuz ağ ile kendini güncelleyebilen cihazları da dahil ediyor. Kısaca IP alan çoğu mobil cihazı Cisco listeye dahil etmiş.

Cisco‘nun tahmin açıklamaları adı üstünde sadece tahmin. Ama gerçek olma ihtimali oldukça yüksek. Çoğu kullanıcının cebinde 2 tane akıllı telefon görmüyor muyuz? Gittikçe artan internet hızları ve düşen fiyatlar ile 2016 için olabilecek bir veri.

:: Sizce 2016 yılında kaç milyar mobil cihaz kullanımda olur?

 
yazarTolga Küçükyılmaz

Çocukluktan beri iyi bir teknoloji takipçisi olan Tolga Küçükyılmaz, tekrar ShiftDelete.Net okurlarına en güncel teknoloji bilgilerini aktarmaya devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Mobil Cihazlar Dünya Nüfusunu Geçecek”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    bişey olmaz aynen devam…

  2. ethem dedi ki:

    gelişmekte olan ülkelerde sonradan görme dediğimiz hastalıklı insanların parayla verdiği acayip reaksiyonları sonucu teknolojik aletler düzensiz bir artış gösterdi.

" Mobil Cihazlar Dünya Nüfusunu Geçecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Cihazlar Dünya Nüfusunu Geçecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Cihazlar Dünya Nüfusunu Geçecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "