Mobil uygulama gelirleri ve indirilme sayıları açıklandı!


26 Ekim 2017 Perşembe 23:59
Mobil uygulama gelirleri ve indirilme sayıları açıklandı!

App Annie ise yılın üçüncü çeyreğine ait mobil uygulama indirilme ve gelir bilgilerini açıkladı. Günümüzün vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı telefonlar ve tabletlerin en önemli parçalarından olan mobil uygulamalar bakalım ne kadar indirilmiş ve ne kadar gelir elde edilmiş.

26 milyar uygulamadan 17 milyar dolar gelir!

Her geçen gün mobil uygulamaların indirilme sayıları artarken bu uygulamalardan elde edilen gelirler de hızla büyüyor. Mobil uygulama dünyasını analiz eden App Annie’nin son raporu ise bu pazardaki büyümeyi gözler önüne seriyor.

App Store ve Google Play uygulama mağazalarındaki indirilme sayılarını inceleyen App Annie, yılın üçüncü çeyreğinde 26 milyar uygulamanın indirildiğini paylaştı. Üstelik bu sayının sadece yeni indirmeleri kapsadığını da belirtti. Yani yeniden indirmeler ve güncellemeler bu sayıya dahil değil.

mobil uygulama

Bunun yanı sıra gelişmekte olan pazarların uygulama marketlerine olan ilgisine dikkat çeken şirket, Hindistan’da Google Play tarafındaki indirilmelerin neredeyse iki kat, Vietnam ve Endonezya’daki indirilmelerinse geçen yıla kıyasla çift haneli haneli olduğunu açıkladı.

Google Play’deki uygulama indirme sayısı ise geçen yıla kıyasla yüzde 10 artış gösterirken App Store’da bu oran yüzde 8. App Store’un gözde olduğu ülkeler arasındaysa ilk sırada Çin yer alırken onu ABD ve Suudi Arabistan takip ediyor.

mobil uygulama

Uygulamalardan elde edilen gelirinse geçen yıla kıyasla yüzde 28‘lik çarpıcı bir artışla 17 milyar doları bulduğu App Annie tarafından açıklandı. Yapılan harcamalara baktığımızda ise App Store’daki harcamaların Google Play’ın neredeyse iki katı olduğu görülüyor.

En çok gelir getiren ülkeyse Çin olurken Güney Kore onu takip etmiş. Android uygulamalarında geçirilen sürenin yüzde 40 artış gösterdiği ve 325 milyar saate yaklaştığı belirtilerken 2021 yılında mobil uygulama indirmelerinin 240 milyara, gelirlerininse 100 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor.

:: Mobil uygulamaların geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Mobil uygulama gelirleri ve indirilme sayıları açıklandı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil uygulama gelirleri ve indirilme sayıları açıklandı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil uygulama gelirleri ve indirilme sayıları açıklandı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  2. 2 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  3. 3 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  4. 4 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  5. 5 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  6. 6 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  7. 7 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  10. 10 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!