Okunma

Mobil Uygulamalar Internetin Lideri


03 Mart 2014 Pazartesi 07:00
Mobil Uygulamalar Internetin Lideri

Kullanıcı sayısı her geçen gün artan mobil uygulamalar internetin hakimi olmak üzere. ABD‘de gerçekleştirilen yeni bir araştırma, ülkedeki internet trafiğinin yarısına yakınının mobil uygulamalardan geldiğini ortaya koydu. CNN International‘ın yayımladığı rapora göre, mobil internet trafiği PC’yi geride bırakmış durumda.

Mobil cihazların üstünlüğü

ComScore araştırma şirketinin verileri Birleşik Devletler‘deki internet kullanımının yüzde 55’inin mobil cihazlar üzerinden yapıldığı yönünde. Internet trafiğinin yüzde 47’si mobil uygulamalardan gelirken, mobil tarayıcıların payı yüzde 8 olarak belirlenmiş durumda.

Mobil uygulamalar ilk kez zirvede

Toplam internet kullanımında mobil cihazların daha önce PC‘yi geride bırakmış olmasına rağmen uygulamalar alanında bir ilk yaşanıyor. İlk kez mobil uygulamalar aracılığı ile internette harcanan süre PC üzerinde harcanan süreyi geçmiş durumda. Bu sonuçlar internette mobil cihazların hakimiyetini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Akıllı telefon benimsenme durumu

ABD‘de akıllı telefon benimsenme oranı da yüzde 39‘lara ulaşmış durumda. Pew araştırma şirketi verilerine göre yetişkin Amerikalıların yüzde 55‘i akıllı telefon sahibi. Tablet sahipliği ise yüzde 42 olarak belirlenmiş durumda.

:: Ağırlıklı internet erişimiz mobil uygulamalar üzerinden mi PC üzerinden mi?
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mobil Uygulamalar Internetin Lideri”

  1. boxer39585 dedi ki:

    sasirmadim

" Mobil Uygulamalar Internetin Lideri konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobil Uygulamalar Internetin Lideri ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobil Uygulamalar Internetin Lideri ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "