Okunma

Mobilde VR deneyimi için önemli adım!


07 Aralık 2016 Çarşamba 10:00
Mobilde VR deneyimi için önemli adım!

Hareket algılayan denetçiler konusunda oldukça tecrübeli olan Leap Motion şimdi de mobile adım atıyor. İşte, Leap Motion’ın mobil hamlesi.

Leap Motion Mobile Platform hayata geçti

Leap Motion Mobile Platform adıyla duyurulan yeni platform için şirket şimdiden kablosuz olmanın yanı sıra gücünü bataryadan alan sanal ve artırılmış gerçeklik cihazları için yazılım ve donanım kombinasyonunu geliştirmiş durumda.

Şirket özellikle akıllı telefonları hedeflememekle birlikte, akıllı telefonlar ve tabletler için kullanılan aynı türdeki işlemciler üzerinde çalışacak şekilde bir tasarım gerçekleştirmiş. Mobil alan için bir takip platformu inşa etmenin oldukça zorlu olduğunu ifade eden Leap Motion, düşük güçle yüksek performansı bir arada sunan tamamen yeni bir sensör sunuyor. Şirket, ürünlerinin kolay ve rahat kullanılacak mobil ve yaygın giyilebilir ekranlar anlamında önemli bir gelişme olduğunu belirtiyor.

16-12/07/lmvr02.jpg

Leap Motion kurucusu ve CTO’su David Holtz, dünyanın en sofistike el takip yazılımını her zamankinden daha akıcı ve daha doğru hale getirmenin yanı sıra 10 kat daha hızlı çalışmasını sağlamak üzerine yoğunlaştıklarını ifade ediyor. Yeni nesil sistemin, tek bir sensörün sanal gerçeklik başlıkları üzerinde sunduğu 180 x 180 derece olan mutlak maksimum görüş alanını desteklediği vurgulanıyor.

Şirket şimdiden Samsung Gear VR üzerinde kendi sensörünün yer aldığı bir referans sistemi hazırlamış ve üreticilere yollamış durumda. Ek olarak sistemin gelecekte gerçekleşecek sanal gerçeklik etkinliklerinde tanıtılması planlanıyor.

:: Leap Motion’un mobil sanal gerçeklik alanına adım atmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Mobilde VR deneyimi için önemli adım!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    harika

" Mobilde VR deneyimi için önemli adım! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Mobilde VR deneyimi için önemli adım! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Mobilde VR deneyimi için önemli adım! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "