Okunma

Motorola, China Mobile İle Anlaştı


26 Mayıs 2009 Salı 13:19
Motorola, China Mobile İle Anlaştı

Motorola, Çin mobil iletişim şirketi China Mobile’e mobil telekomünikasyon teçhizatı ve servisleri sağlamak üzere bu şirketle bir yıllık bir çerçeve anlaşması imzaladığını duyurdu. Washington’da imzalanan, yaklaşık 310 milyon dolar tutarındaki anlaşma, China Mobile’in şebeke kapasitesini ve performansını arttırarak mümkün olan en iyi iletişim deneyimini sunmasına yardım edecek.


Motorola Avrupa Hizmetler Satış Direktörü Alper Türken

Anlaşma kapsamında Motorola, China Mobile’ın şebeke geliştirme, şebeke optimizasyonu ve sistem değiştirme ihtiyaçlarını karşılamak üzere bu şirkete GSM/GPRS/EDGE altyapısı ve ilgili hizmetleri sunacak. Açıklanan bu son anlaşma, China Mobile ile Motorola arasında uzun yıllardan beri devam eden ve Ağustos 2008’de duyurulan 431 milyon dolarlık GSM şebekesi büyütme sözleşmelerini de içeren işbirliğinin yeni bir halkasını oluşturuyor.

Motorola Avrupa Hizmetler Satış Direktörü Alper Türken şunları söylüyor: “Motorola, China Mobile ile 20 yıldan fazla bir süredir birlikte çalışmakta. Motorola, China Mobile’ın uzun dönemdeki bir stratejik ortağı olarak bu şirketin büyüme sürecinin bir parçası olmaktan gurur duyuyor. Mobil telekomünikasyon sektöründe her zaman yenilikçi ve öncü bir firma olan Motorola, 2G, 3G, ve LTE’yi kapsayan komple hizmet portföyü ile yatırımların geri dönüşünü en üst düzeye çıkaran ve son kullanıcılara gerek evlerinde gerekse dışarıda en zevkli telekomünikasyon deneyimlerini sunan son teknoloji ürünü bir şebeke oluşturma çalışmalarını ülkemizde de gerçekleştirmek için çalışmalarını sürdürmektedir.”

:: Amerika’nın Aselsan’ı niteliğindeki Motorola’nın China Mobile anlaşmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

 
yazarCem Sünbül

TV'de çeşitli kanal/programlarda sunuculuk yapan Cem, SDNtv'nin de ilk sunucusudur. Daha çok tüketici elektroniği, mobil ve kurumsal teknolojilere dair haberlere ağırlık veren Cem, uzun yıllardır görsel ve basılı teknoloji medyasında yer alan bir isim.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Motorola, China Mobile İle Anlaştı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Motorola, China Mobile İle Anlaştı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Motorola, China Mobile İle Anlaştı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "