Okunma

WiMAX Uygulamaları Yayılıyor


20 Ocak 2009 Salı 19:56
WiMAX Uygulamaları Yayılıyor

Dünya genelinde 25 operatörle WiMAX sözleşmesi bulunan Motorola, ABD‘nin Illinois eyaletindeki Portland kentinde Clear 4. Nesil Mobil İnternet Servisi‘ne WİMAX cihazları ve altyapısını sağlamaya başladığını duyurdu. Clear Mobil İnternet Servisinin resmi açılışı bir basın toplantısı ve Portland şehir merkezinde yapılan etkinliklerle kutlandı.

Portland kentindeki Clear servisi Motorola‘nın WiMAX altyapısı ve ödül kazanan USBw 100 adaptörü ile CPEi 150 cihazı üzerinden sağlanıyor. Tek bir veri portu bulunan ve 2,5 GHz bandında çalışan CPEi 150, uzaktan kumanda özelliğini destekliyor. Gerçek anlamda tak çalıştır tipi bir cihaz olan CPEi 150, WiMAX şebekelerine otomatik olarak bağlanıyor ve kendi parola onaylamasını yaparak kurulumunu kolaylaştırıyor.

:: Haber ile ilgili düşüncelerinizi forumda paylaşın.

Bilgi için: Motorola
yazarRuşen Göbel

Teknolojiye olan ilgisini ve bilgisini SDN okurlarıyla paylaşmaya hazır olan Ruşen, aynı zamanda sıkı bir iOS takipçisi.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “WiMAX Uygulamaları Yayılıyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    2005 yıllarında mersini pilot bölge olarak seçmişlerdi… hayaller kuruyorduk yolda arabamızla giderken notebooklarımızdan wifi üzerinden net girecektik… wifi tüm hayatımıza girdi adsller ile evimizdek bilgisayarlarımıza.. akabinde mobil aygıtlarımız girdi… fakat hala wimaxa ulaşamadık… daha yeni olan nerler çıkaacakta wimaxa ulaşağız bilemiyorum…abdulbaki yılmaz…

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Vodafone’un GSM Altyapılarınıda Motorola yapıyordu ve çok kaliteli bir firma. Şimdilerde yine vodafone ‘un 3G altyapısınıda motorola kuruyor. Bence Wimax işindede başarılı olacaktır.

" WiMAX Uygulamaları Yayılıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WiMAX Uygulamaları Yayılıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WiMAX Uygulamaları Yayılıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "