Okunma

Müdahalelerinin Süresi % 30 Azaldı


10 Mart 2010 Çarşamba 05:40
Müdahalelerinin Süresi % 30 Azaldı

Türk Telekom, arıza, tesis ve nakil taleplerini karşılamada müşteri memnuniyetini artırmayı amaçlayan “haTTa Çözüm” projesini Ocak ayında beş ilde uygulamaya koydu. “haTTa Çözüm“, Ağustos ayında tüm Türkiye’de yaygınlaştırılacak.

“haTTa Çözüm” projesiyle, bugüne kadar müşterilerden gelen telefon hatlarına ilişkin arıza, tesis ve nakil taleplerini saha görevlilerine yazılı olarak ileten sistem, artık bu talepleri görevlilere elektronik ortamda iletecek şekilde, teknoloji destekli olarak yeniden yapılandırılıyor (Türk Telekom’dan Yeni Tarife Dünyası).

Proje öncesinde bir telefon arızası ortalama 6 saatte giderilebiliyordu. Projenin devreye girmesi ile bu süre uygulamanın başladığı illerde yaklaşık 4 saate indi. Proje tüm Türkiye’de uygulanmaya başlandığında 158 bin saat zaman tasarrufu sağlanacak.

 

Bu proje sayesinde arıza müdahalelerinin süresi % 30 azaldı.

 

Yeni uygulamada, “Saha İş Gücü ve Filo Takip Yönetim Sistemleri”nin hayata geçirilmesiyle, saha ekipleri iş emirlerini internete bağlanma özelliği bulunan “akıllı telefon” olarak da nitelendirilen PDA telefonlar üzerinden alıp en kısa zamanda işlemin yapılacağı adrese ulaşıyorlar.

İş kapatma işlemini de yine bu telefonlar ile yapılıyor. Böylece, gün içinde müşteriden gelen talepler ertesi güne sarkmadan yerine getiriliyor, gelen arıza bildirimleri ile yeni hat açma ya da hattın nakil işlemi saatler içinde çözülebiliyor.

 

Kağıt ve Yakıt Tüketimi Azalacak

Müşteri memnuniyetini artırmayı amaçlayan “haTTa Çözüm” projesiyle Türk Telekom, zamanı etkin ve verimli kullanmayı, dengeli bir işgücü dağılımını gerçekleştirmeyi ve diğer servislere etkin destek sağlamayı hedefliyor.

Kağıt ve yakıt kullanımını azaltarak da daha temiz ve yeşil bir dünya için gösterilen çabalara katkıda bulunmaya hazırlanıyor (Türk Telekom Böyle Giydirecek).

:: Hatta Çözüm uygulaması ile yaşadığınız tecrübelerinizi bizimle paylaşın?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Müdahalelerinin Süresi % 30 Azaldı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Müdahalelerinin Süresi % 30 Azaldı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Müdahalelerinin Süresi % 30 Azaldı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "