Okunma

Oyunlarda İletişiminiz Sağlam Olsun


15 Şubat 2010 Pazartesi 19:27
Oyunlarda İletişiminiz Sağlam Olsun

Multiplayer olarak oynadığınız oyunlarda takım arkadaşlarınızla irtibat halinde olmanız size avantaj sağlar. Bazı oyunlar bu ses iletişimini kendileri sağlar ancak profesyonel bir yazılım ile bu iletişimi kullanıcılar da gerçekleştirebilir. Mumble ile aynı anda hem takım arkadaşlarınızla hem de karşı tarafta yer alan oyuncular ile sesli olarak konuşabilirsiniz.

Bu açık kaynak kodlu programın en güzel özelliği ise positional audio adı verilen bir teknolojiye sahip olması. Yani kiminle konuşuyorsanız sesler o taraftan size doğru geliyor ve böylece gerçekçilik adına çok önemli bir mesafe katetmiş oluyorsunuz. Belirli bir alan içerisindeki tüm kullanıcıların konuşmalarını duyabileceğiniz bu yazılımı online olarak oynadığınız oyunlarda mutlaka denemelisiniz.

 

:: Yazılımı indirmek için tıklayın.

:: Yazılım hakkındaki sorunlarınızı SDN forumlarında cevaplıyoruz.

Bilgi için: Mumble
yazarErdem Yener

Geçmiş yıllardan beri teknoloji dünyasıyla iç içe olan Erdem, yeni haberleri ve teknolojik gelişmeleri paylaşmaktan mutluluk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Oyunlarda İletişiminiz Sağlam Olsun konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Oyunlarda İletişiminiz Sağlam Olsun ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Oyunlarda İletişiminiz Sağlam Olsun ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "