Şaşırtan NASA ve Adidas ortaklığı!


06 Kasım 2019 Çarşamba 08:00
Şaşırtan NASA ve Adidas ortaklığı!

NASA astronotarı, Uluslararası Uzay İstasyonu‘nda marul yetiştirme, 3 boyutlu baskı, fare yarışları gibi birçok farklı deney yapıyorlar. Kısa süre içerisinde ise NASA Adidas için uzayda ayakkabı parçaları üretecek.

NASA Adidas ortaklığı ile uzayda ayakkabı parçaları üretilecek!

Astronotlar, Uluslararası Uzay İstasyonu’nda farklı farklı deneyleri yapmalarıyla bilinse de bu sefer farklı bir haberle karşımızdalar. Adidas dün Uluslararası Uzay İstasyonu ABD Ulusal Laboratuvarı ile bir ortaklık yaptığını duyurdu.

Adidas geçtiğimiz yıl da serbest uçan futbol toplarının mikro yerçekimi içindeki davranışlarını inceleyebilmek için uzaya futbol topu göndermişti. Bu sefer ise durum biraz daha farklı. Şirket astronotların uzayda ayakkabılar için orta tabanlar yapmasını isteyecek.

NASA Adidas için uzayda ayakkabı parçaları üretecek! - ShiftDelete.Net(1)

Adidas taban ortası için bir taban kalıbına pelet enjekte edebilecek bir tabanca, sırtın hemen üstünde yer alan bir tabaka gibi gerekli tüm malzemeleri gönderecek. Zaten şirketin Boost orta tabanları Strafor‘a çok benziyor ve şirket peletlerin mikro gravürde nasıl bir davranış sergileyeceğini merak ediyor.

Bu deneylerin 2020 yılında gerçekleşmesi bekleniyor. Astronotların denemeleri için birkaç farklı ayakkabı modelini de göndermeyi planlıyor. Sonuçlara göre de şirket özel üretim birkaç farklı spor ayakkabı modelini sınırlı stoklarla kullanıcılara sunabilir.

Geçtiğimiz günlerde farklı şirketler de NASA ile ortak çalışma içerisine girmek istediğini belitmişti. Uluslararası Uzay İstasyonu’nda şarap yıllandırmak isteyen bir şirket bile vardı. Her ne kadar şu an bu şirketler ile net anlaşmalar söz konusu olmasa da bu durumun önümüzdeki yıllarda daha farklı bir ticari modele dönmesi bekleniyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Şaşırtan NASA ve Adidas ortaklığı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Şaşırtan NASA ve Adidas ortaklığı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Şaşırtan NASA ve Adidas ortaklığı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik! Başkasının telefonunu kontrol ettiren uygulama denedik!
  2. 2 A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler? A101'de satılacak Huawei Band 4 özellikleri neler?
  3. 3 SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık! SDN ofisi için yeni bir alışveriş deneyimi yaşadık!
  4. 4 Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde! Sony WH-1000XM4 efsane kulaklık elimizde!
  5. 5 Beklenen telefon iPhone 12 elimizde! Beklenen telefon iPhone 12 elimizde!
  6. 6 Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep! Samsung Galaxy S20 FE satın almak için 5 sebep!
  7. 7 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var? 11 yaşındaki teknoloji editörünün çantasında ne var?
  8. 8 SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık! SDN ofisi olarak Karadeniz'i turladık!
  9. 9 Bedava kahve getiren uygulamalar Bedava kahve getiren uygulamalar
  10. 10 iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video) iPhone 12 Pro kutusundan çıkıyor (Video)