NASA’dan internet üzerinden astronot testi!


31 Temmuz 2019 Çarşamba 15:30
NASA’dan internet üzerinden astronot testi!

NASA belli aralıklarla insanların dikkatini uzay ve uzay bilimlerine toplayacak farklı kampanyalar yürütüyor. Hatta Mars’a en çok isim gönderen ülke olarak da biz de bu kampanyalar içerisinde dikkat çekmeyi başarmıştık. Mars’a isim gönderme olayının ardından NASA astronot testi ile gündemde!

NASA astronot testi ile astronot olup olamayacağınızı görün!

NASA Mars’a isim gönderme kampanyasıyla uzaya ilgisi bile olmayan birçok kişinin dikkatini çekmesinin ardından şimdi de astronot testi ile insanların dikkatini çekecek gibi duruyor. Astronot yetenek testi olarak karşımıza çıkan yeni test 15 sorudan oluşuyor.

Uzay ajansı bu yıl, Ay’a ayak basışın 50. yıldönümünü kutladı, 16 Temmuz 1969 misyonu, uzay acentaları, bilim adamları ve uzay tutkunları için onlarca yıllık kozmik merak uyandırdı. Her yıl neredeyse 20.000 üzeri başvurunun arasından sadece 12-13 kişiyi Johnson Space Center’da eğitime alan ajans için ne kadar uygunsun?

Mars'ın ardından NASA astronot testi ile gündemde! - ShiftDelete.Net (1)

NASA Astronotu olmak için ne kadar uygunsun?

15 soruluk test ile görselleştirme, eğitim, IQ, kişilik ve sizin fiziksel uygunluğunuz ölçülüyor. Ardından testin sonuçları, her alanda aldığınız puanlar ayrıştırılarak ayrıntılı bir şekilde karşınıza çıkıyor. Peki sen o küçük astronot ekibinin arasına girebilmek için ne kadar uygunsun merak ediyor musun? Bu testi öğrenerek hem kendinizi denemiş hem de gerçekten uygun musunuz yoksa değil misiniz görebilirsiniz.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “NASA’dan internet üzerinden astronot testi!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  NASA reklamları devam ediyor. Magazin pesindeler

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  71 hahaha

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Test sonucuna göre her şey %100 fakat fiziksel uygunluk biraz düşük… 15 yaş altı olmamdan kaynaklandığını düşünmekteyim.

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  %44 çıktı 🙂

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bu topraklarda yaşayan her insan astronot olmak için en uygun insandır… Paradan haber verin…

 6. Hayak kırıklığı dedi ki:

  Tüm sorulardan 0 aldım arkaşlar şaka gibi

" NASA’dan internet üzerinden astronot testi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA’dan internet üzerinden astronot testi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA’dan internet üzerinden astronot testi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "