NASA’dan Mars görevi için tanıtım videosu!


27 Temmuz 2020 Pazartesi 15:40
NASA’dan Mars görevi için tanıtım videosu!

Nasa Mars görevi insanlık tarihinin kuşkusuz son zamanlarda yaptığı en önemli atılımlardan biri olacak. Gezegen özellikle Elon Musk gibi teknoloji dâhilerinin en önemli hedefleri arasında yer alıyor. Yıllar önce Ay’da yaptıklarını bu defa da Kızıl Gezegen’de gerçekleştirmek isteyen NASA, göndereceği uzay aracıyla ilgili animasyonlu bir video yayınladı.

NASA Mars görevi için tanıtım videosu

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi NASA Mars görevi kapsamında 30 Temmuz’da bir fırlatma gerçekleştirecek ve Kızıl Gezegen için çalışmalara resmen başlayacak. Geçmişte yaşamın var olduğuna inanılan gezegende inceleme yapılmasını planlandığı görevde Mars’tan gelecek örnekler üzerinde yapılacak tetkikler sonucu bu soruya cevap aranacak. Daha önce birkaç kez ertelenen görevde her şey yolunda giderse 30 Temmuz’da kalkışı görebileceğiz.

YouTube kanalından yayınlanan videoda, “NASA Kızıl Gezegen keşfi için yeni bir araç gönderiyor. Perseverance olarak adlandırılan yeni aracımız yedi aylık yolcuğun sonunda kızıl gezegende eskiden yaşamın olup olmadığına yönelik işaretleri arayacak ve yanında Ingenuity adlı arkadaşını götürecek. Küçük bir helikopter olan Ingenuity ile Mars’ta ilk güçlü uçuş test edilecek” ifadeleri kullanıldı.

Perseverance’ın Mars’a gönderilen ilk uçabilen uzay aracı olmasının hedeflendiği görevde, 7 aylık yolculuğun ardından 7 dakikalık iniş gerçekleştirecek. Jerezo Krateri’ne inmesi beklenen uzay aracı topladığı toprak örnekleriyle ilerleyen yıllarda gerçekleştirilecek görevlerde de yol gösterici olacak. Helikopter Ingenuity ise sağlayacağı görüntülerle Kızıl Gezegen hakkında jeografik bilgi sahibi olmamızı sağlayacak.

Geçtiğimiz günlerde de Çin Mars görevi için Tianwen-1 aracını Kızıl Gezegen için göndermişti. 2021 yılında varması planlanan aracın tıpkı Perseverance gibi teknik çalışmalar yapacağı biliniyor. İki aracın da Şubat ayında inmesi planlanıyor. Ayrıca bu linkten de görevle ilgili bilgilere ulaşıp geri sayımı takip edebilirsiniz
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" NASA’dan Mars görevi için tanıtım videosu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA’dan Mars görevi için tanıtım videosu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA’dan Mars görevi için tanıtım videosu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  2. 2 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  3. 3 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  4. 4 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  5. 5 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  6. 6 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  7. 7 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  8. 8 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  9. 9 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  10. 10 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?