Okunma

NASA SpaceX için güvenlik soruşturması başlattı!


21 Kasım 2018 Çarşamba 10:52
NASA SpaceX için güvenlik soruşturması başlattı!

Joe Rogan’ın internet üzerinde yayınlanan bir programında esrar içen Elon Musk’ın iyi insan figürü tersine döndü. Bu olayının gündeme gelmesinin ardından NASA SpaceX’e güvenlik soruşturması başlattı!

NASA SpaceX ve Boeing’e fena halde taktı!

Elon Musk’ın yayında esrar içmesinden sonra, Tesla’nın hisseleri bir günde %6 oranında değer kaybetti. Hisselerin düşüş sebebinin Elon Musk’ın esrar içmesinin yanı sıra, Tesla’da çalışan iki üst düzey yöneticinin istifasının da etkili olduğu düşünülüyor.

NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu ile anlaşma yapan SpaceX ve Boeing’e, şirketlerin yakından takip edileceğini bildirmişti. Ancak Elon Musk bir programda esrar içmesinden kaynaklı böyle bir güvenlik soruşturmasına gireceğini beklemiyordu.

NASA SpaceX için güvenlik soruşturması başlattı! SDN-4

NASA’nın güvenlik soruşturmasının, Musk’ın davranışları ile ilgili olmadığını söylese de, şirket sözcüsü soruşturmada, “Bizimle çalışan şirketlerin uyuşturucu olmayan bir ortama bağlı kalmak da dahil olmak üzere NASA’nın birçok işyeri güvenliği gereksinimi konusunda dikkat etmesi gerekiyor.” dedi. NASA yöneticilerinden Jim Bridenstine’da “Kültür ve liderlik zirvede başlıyor!” demişti. Her iki ifade de, Musk’a bir gönderme içerse de, soruşturma Boeing şirketini de etkileyecek gibi gözüküyor.

NASA’nın bu soruşturmayı başlatmasının altında, Elon Musk’ın esrar içme olayına tepkisiz kalmamak için yaptığı düşünülüyor. Biraz da basın için güzel bir yansıma olan bu soruşturma olayı, seneye başlatılacağından dolayı çok ciddi geçmeyeceğini düşünenler de var.

NASA SpaceX için güvenlik soruşturması başlattı! SDN-3

NASA ile birlikte, ABD Hava Kuvvetleri de “Devlet tarafından güvenlik izni olan birinin yabancı otlar da dahil olmak üzere yasa dışı uyuşturucuları kullanması yasaktır!” dedi ve Elon Musk’ın davranışlarının yakından incelendiğini bildirdi.

NASA SpaceX’in yanında Boeing şirketini de birkaç sızıntı ve bir dizi güvenlik testinde sınıfta kalmasından dolayı incelenme içerisine dahil etti. Peki, sizce Elon Musk, bu hareketinin oluşturduğu kötü imajı temizleyebilecek mi?
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “NASA SpaceX için güvenlik soruşturması başlattı!”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Elon musk : Çokta Marijuana 🙂

  1. Anonim dedi ki:

   ahahahhahahahahaha 😀 :D: D: D::D

 2. Özkan dedi ki:

  Zaten insanlık için çalışan sistem herzaman kaybetmiştir!! Geçmişte teslaya olduğu gibi!

  1. Anonim dedi ki:

   evet, insanlik icin televizyon karsisinda uyusturucu kullanananlar hep kayip etmistir.

" NASA SpaceX için güvenlik soruşturması başlattı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA SpaceX için güvenlik soruşturması başlattı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA SpaceX için güvenlik soruşturması başlattı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "