Okunma

NASA uzay istasyonu turizm merkezi olacak


10 Haziran 2019 Pazartesi 21:00
NASA uzay istasyonu turizm merkezi olacak

İnsanların uzayı görmesi ve keşfetmesi için beklenen haber sonunda geldi. ABD Uzay ve Havacılık Dairesi NASA uzay istasyonu 2020’den itibaren turizme açılacak. İnsanlar tıpkı bir şehre ziyarete gidiyormuş gibi uzay istasyonuna gidebilecek.

NASA uzay istasyonu

NASA uzay istasyonu, 2020 yılında uzay seyahatine başlayacak

NASA’nın baş finans sorumlusu Jeff DeWit’e göre, NASA, Uluslararası Uzay İstasyonu‘nu ticari fırsatlara açıyor ve bu fırsatları pazarlıyor. Ancak bu uzay seyahatinin maalesef ucuz olmayacağı da açıklandı. Uzaya gidiş dönüş bileti için maliyetlerin milyon dolarlara ulaşacağı tahmin ediliyor. Uzayda geçirilen zaman içinde turistlerin de yaklaşık 35.000 dolar harcayacağı tahmin ediliyor.

ISS’ye yılda yaklaşık iki kısa özel seyahat yapılacak. Bu seyahatlerin her birinin 30 gün kadar devam etmesi bekleniyor. Bu da tüm ay boyunca orada kalmanın maliyetinin üzerinde ek bir maliyet olacağı anlamı taşıyor. Dünya üzerindeki turistik yerlerin maliyetleri düşünülünce, uzay seyahatine gidebilecek insan topluluğunun kısıtlı olacağının da tahmin edilmesi zor değil.

NASA’nın uzay seyahati projesi teknolojinin gelişimiyle beraber gelecek yıllarda insan hayatının normlarından olabilir ancak bu seyahatin tüm insanlığa erişilebilir bir düzeyde olabilmesi için çok uzun bir zamanın geçmesi gerekiyor.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “NASA uzay istasyonu turizm merkezi olacak”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Arkadas yil 2019 hala dunya duz mu yuvarlak mi diye suphen varsa eger biraz daha arastir teknoloji sitesinden yorum atmadan once

  2. Arda dedi ki:

    Olsa da dünya düz mü yuvarlık mı milletin instagram storylerinden kendi gözlerimizden görür hangisi dogru onaylardık

" NASA uzay istasyonu turizm merkezi olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere NASA uzay istasyonu turizm merkezi olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda NASA uzay istasyonu turizm merkezi olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "