Okunma

Navigasyon Sistemlerinde Yeni Dönem


26 Ocak 2010 Salı 08:14
Navigasyon Sistemlerinde Yeni Dönem

Anlaşmaya göre Türkiye Yellow Pages, Türkiye‘de kurulu firmaların kapsamlı ve kategorilendirilmiş bilgileri ile ihtiyaç noktalarını (POI) tedarik etme konusunda, Nokia‘nın sahibi olduğu, NAVTEQ‘in stratejik ortağı oldu.

Türkiye Yellow Pages, NAVTEQ ve Nokia‘nın Ovi Haritaları‘nın global harita platformlarında yer almak üzere tüm firma bilgisi ve ihtiyaç noktaları (POI) verilerini söz konusu firmalara tedarik edecek.

Aradığınız Yeri Kolayca bulun

Anlaşma, Türkiye‘deki 500.000‘i aşkın doğru ve güncel firma bilgisi ile ihtiyaç noktalarını (POI) kapsıyor. Türkiye Yellow Pages ayrıca, tüm platformlarda doğru verilerin görüntülenmesi için NAVTEQ ve Nokia‘ya haftalık güncellenmiş veri tedarik edecek.


GPS cihazı, günlük hayatın vazgeçilmezleri arasında.

Ortaklık anlaşmasına göre Türkiye Yellow Pages ayrıca, NAVTEQ ve Nokia Ovi Haritalar tarafından pazara sunulan lokasyona dayalı haritalandırma ve navigasyon reklamcılığına ilişkin iki ürünün tek satıcısı olacak.

Navteq’in Farkı

NAVTEQ Direct Access, firmaların NAVTEQ‘in araç içi navigasyon cihazları, kişisel navigasyon cihazları ve mobil telefonlardaki haritalandırma ve navigasyon platformlarında firma iletişim bilgileri ile birlikte logolarını veya önemli markalarını göstermelerine olanak tanıyacak.

Nokia‘nın Ovi Prime Place hizmeti ise Türk firmalarının, hem web hem de mobil platformlarında Ovi Haritaları‘nda firmalarına ait zengin içerik bilgileri yüklemelerini mümkün kılacak.

Fotoğraf, çalışma saatleri, ödeme şekilleri, 1000 karakterli firma profili ve ilgili anahtar kelimeleri kapsayan zengin içerik bilgilerinin yer aldığı bu hizmet, yatırım yapan firmaların, maps.ovi.com ve Nokia cihazlara yönelik Ovi Haritaları‘nda daha kolay bulunmasını sağlayacak.

:: Cep telefonunuzdan navigasyon sistemlerini kullanıyor musunuz?

{AUTHOR}
{ARTICLE_LINK}


yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net’in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

Geri bildirim