Okunma

Netflix HDR desteği sunduğu yeni telefonları açıkladı!


17 Mayıs 2018 Perşembe 08:00
Netflix HDR desteği sunduğu yeni telefonları açıkladı!

HDR içerikler her geçen gün çok daha yaygın hale gelmeye devam ederken Netflix‘te, çok daha fazla sayıda abonesinin bu içerikleri görüntüleyebilmesi için HDR desteği sunduğu akıllı telefonlara yenilerini eklemeye devam ediyor.

HDR içeriklerin görüntülenebilmesi için mobil cihazlarda yer alan ekranın bunu desteklemesi gerekiyor. Bu nedenle uyumlu cihazların sayısı halen düşük olsa da, günümüzde amiral gemisi modelleri için HDR standartlaşmaya başladı.

Netflix HDR desteğini genişletmeye devam ediyor!

Sony Xperia XZ2, Huawei Mate 10 Pro ve Huawei P20 modelleri Netflix HDR desteğine kavuştu. HDR desteği sunduğu yeni cihazları maalesef duyurmayan Netflix, sadece Destek sayfasındaki cihazlar kısmına sessizce ekleme yapıyor.

Bu üç akıllı telefon sonrasında Netflix HDR destekli cihazlar listesi şu şekilde;

– Huawei Mate 10 Pro
Huawei P20
LG V30
Razer Phone
– Samsung Galaxy Note 8
– Samsung Galaxy Tab S3
– Samsung Galaxy S9
– Sony Xperia XZ Premium
– Sony Xperia XZ1
– Sony Xperia XZ2
– LG G6 (Dolby Vision)

Bu alanda yoğun bir çalışma yürüten tek video platformu Netflix değil. YouTube geçtiğimiz günlerde yayınladığı güncelleme ile iPhone X kullanıcılarının, yüksek dinamik aralığı ( HDR ) olan videoları izlemesine olanak tanıdı.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yorum yazın

" Netflix HDR desteği sunduğu yeni telefonları açıkladı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Netflix HDR desteği sunduğu yeni telefonları açıkladı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Netflix HDR desteği sunduğu yeni telefonları açıkladı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "